15:23 07 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Krievijā
Saņemt īso saiti
519

Pagaidām nav prezicēts valstu saraksts, kuru pilsoņi varēs apmeklēt Sanktpēterburgu un Ļeņingradas apgabalu ar bezmaksas elektronisko vīzu.

RĪGA, 20. jūlijs — Sputnik. Krievijas presidents Vladimirs Putins parakstījis dekrētu, kas paredz elektronisko vīzu ieviešanu ārvalstu tūristiem braucieniem uz Pēterburgu un Ļeņingradas apgabalu no šī gada 1.oktobra. dokuments publicēts tiesiskās informācijas oficiālajā portālā.

Dekrēts paredz iebraukšanu KF teritorijā caur robežas šķērsošanas punktiem Pēterburgā un Ļeņingradas apgabalā uz parasto vienreizējo biznesa, tūrisma, un humāno vīzu pamata elektronisko dokumentu formā.

Citu valstu pilsoņi var noformēt vīzu KF Ārlietu ministrijas vietnē ne vēlāk kā četras kalendārās dienas pirms plānotā brauciena ar atļauju uzturēties Krievijā ne vairāk kā astoņas diennaktis.

Konsulārā nodeva par elektroniskās vīzas noformēšanu netiks iekasēta.

Pagaidām nav prezicēts valstu saraksts, kuru pilsoņi varēs apmeklēt Sanktpēterburgu un Ļeņingradas apgabalu ar bezmaksas elektronisko vīzu. Valdībai uzdots sastādīt sarakstu līdz 1.oktobrim, tāpat kā caurlaides punktu sarakstu, caur kuriem būs iespējams ierasties reģionā ar elektroinisko vīzu.

No 2019.gada 1.jūlija elektronisko vīzu režīms jau darbojas Kaļiņingradas apgabalā – to var apmeklēt 52 valstu pilsoņi.

No 2017.gada ar elektronisko vīzu Tālo Austrumu federālajā apgabalā var iebraukt 18 valstu pilsoņi.

Saskaņā ar prezidenta Vladimira Putina rīkojumu jau no 2021.gada līdzīga iebraukšanas kārtība tiks izveidota visā Krievijas teritorijā. Elektronisko vīzu saņemšanas kārtība no 2021.gada 1.janvāra visā Krievijas teritorijā atšķirsies no kārtības, kas noteikta Tālajiem Austrumiem, Kaļiņingradai un Pēterbrgai. Valsts elektroniskajai vīzai tiks noteikta nodeva. Tās apjoms vēl nav zināms, taču nav domājams, ka tas būs augstāks par pašreizējo konsulāro nodevu parastās vīzas saņemšanai. Patlaban vienreizējās vīzas cena iebraukšanai Krievijā, atbilstoši pilsonībai un konsulārajai nodevai standarta termiņos svārstās no 35 līdz 125 eiro. Valstu saraksts, uz kurām tiks attiecināta iebraukšanas vīzu kārtība no 2021.gada, tiks apstiprināts papildus.

Pēc temata

Londonas vietā par 80 eiro brauks pie mums: Pleskava pacīnīsies par Latvijas tūristiem
Kaļiņingradas apgabals ievieš bezmaksas elektroniskās vīzas
Ārzemnieki aktīvi piesakās e-vīzām uz Kaļiņingradas apgabalu
Latvija – viena no līderēm starp valstīm, kas izsniedz multivīzas Krievijas pilsoņiem

Galvenie temati