20:59 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Krievijā
Saņemt īso saiti
322

Iesniegti pirmie simti iesniegumu bezmaksas vienreizējās elektroniskās vīzas noformēšanai, aktīvāko ārzemnieku vidū ir Lietuvas pilsoņi.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. No 1. jūlija 53 valstu (tostarp 35 Eiropas valstu) pilsoņi var veikt braucienu uz Krievijas Kaļiņingradas apgabalu ar vienreizējo elektronisko vīzu.

Par to paziņoja RIA Novosti ar atsauci uz Krievijas valdības lēmumu. Iepriekš šāda kārtība tika ieviesta Krievijas Tālajos Austrumos.

"Elektroniskās vīzas derīguma termiņš sastāda 30 kalendārās dienas ar atļauto uzturēšanās laiku līdz astoņām diennaktīm. Noformēt jaunu vīzu var tikai pēc esošā elektroniskā dokumenta derīguma termiņa beigām. Konsulārā nodeva par šādu vīzas veidu netiek iekasēta. Tā ir vienreizēja – vienai iebraukšanai/izbraukšanai Kaļiņingradas apgabalā," paziņoja žurnālistiem reģionālās starptautisko un starpreģionālo attiecību aģentūras vadītāja Alla Ivanova.

E-vīza tiek noformēta vismaz četras dienas pirms robežas šķērsošanas, taču ne agrāk kā 20 dienas pirms plānotā iebraukšanas datuma. Iesniegums par elektroniskās vīzas saņemšanu tiek noformēts Krievijas ĀM Konsulārā departamenta mājaslapā, iesniegumam tiek pievienota fotogrāfija. Sākumā pieteikumi tiek pieņemti tikai krievu vai angļu valodā.

Kā vēsta Krievijas mediji ar atsauci uz TASS, pirmajā bezmaksas e-vīzas darbības dienā fiksēta pretendentu aktivitāte tās saņemšanai. Sevišķi Lietuvas pilsoņu vidū.

"Deviņās stundās bija iesniegts vairāk nekā 150 pieteikumu (šobrīd jau vairāk) elektronisko vīzu saņemšanai no dažādām valstīm. Visvairāk no Lietuvas, taču daudz arī no Vācijas un Norvēģijas," paziņoja Kaļiņingradas apgabala kultūras un tūrisma ministrs Andrejs Jermakons.

Lietuvā, Polijā un Vācijā tuvākajās dienās norisināsies speciāli pasākumi, kuru ietvaros pilsoņiem detalizēti pastāstīs par vienreizējām vīzām elektroniskā dokumenta veidā Krievijas rietumos vistālāk esošā reģiona apmeklēšanai. Speciāli šim mērķim Gdaņskā tiks atvērt birojs.

Ārzemju tūristiem Kaļiņingradas apgabalā tiek piedāvāts uzturēties SPA viesnīcās, apmeklēt medicīnas un kosmētiskos salonus, gastronomiskās degustācijas un iespēju iegādāties dzintara izstrādājumus.

Kā jau iepriekš stāstīts, 2020. gada pavasarī ceļošana ar auto maršrutā Rīga – Kaļiņingrada – Gdaņska kļūs ērtāka, savukārt auto furgonu tranzīts – ātrāks.

2020. gada martā darbu uzsāks jaunais starptautiskais automobiļu robežkontroles (SRKP) "Dubki" un Krievijas un Lietuvas robežas Kaļiņingradas apgabala Ņemanas rajonā, ceļš līdz robežai tiks paplašināts līdz četrām joslām. Caurlaides spēja tiek vērtēta 4000 transportlīdzekļu apmērā diennaktī.

Pēc temata

Somu mediji iesaka tūristiem nomainīt Tallinu pret Viborgu
Plānots dāvāt Latvijas iedzīvotājiem bezvīzu režīmu Pleskavas apgabalā uz 72 stundām
Krimā nosaukuši ārzemnieku skaitu, kuri apmeklējuši pussalu kopš gada sākuma
Kaļiņingradas apgabals ievieš bezmaksas elektroniskās vīzas

Galvenie temati