12:26 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Krievijā
Saņemt īso saiti
77

Pilots pavadīja ASV un Zviedrijas izlūkošanas lidmašīnas, nepieļaujot Krievijas gaisa telpas robežu pārkāpumu.

RĪGA, 11. jūnijs — Sputnik. Krievijas iznīcinātājs Su-27 pacēlās gaisā, lai pārtvertu ASV un Zviedrijas Gaisa spēku lidmašīnas pie Krievijas robežām, informēja Aizsardzības ministrijas Informācijas un publisko sakaru departaments.

Incidents noticis pirmdien, 10. jūnijā virs Baltijas jūras, vēsta RIA Novosti.

"Krievijas iznīcinātāja ekipāža pietuvojās gaisa objektiem drošā attālumā un identificēja tos kā ASV Gaisa spēku izlūkošanas lidmašīnu RC-135 un Zviedrijas GS izlūkošanas lidmašīnu Gulfstream," teikts paziņojumā.

Pilots pavadīja abas lidmašīnas, nepieļaujot Krievijas gaisa telpas robežu pārkāpumu un ievērojot visus drošības pasākumus.

Atzīmēts, ka Krievijas lidmašīna lidoja atbilstoši gaisa telpas lietošanas starptautiskajiem noteikumiem.

Pēdējā laikā būtiski pieaugusi ārvalstu izlūkošanas lidmašīnu un bezpilota lidaparātu aktivitāte pie Krievijas robežām un Krievijas militārajiem objektiem ārvalstīs. Tie tiek regulāri fiksēti Krimas un Krasnodaras novada rajonā, virs Baltijas jūras un Krievijas militārajām bāzēm Sīrijā.

2018. gadā Krievijas Gaisa kosmisko spēku Radiotehnisko spēku vienības identificēja un pavadīja vairāk nekā 980 tūkst. lidaparātus. Aptuveni trīs tūkstoši no tiem ir ārvalstu kara lidmašīnas, no kurām vairāk nekā tūkstotis – izlūkošanas lidmašīnas.

Pēc temata

ASV GKS iznīcinātāji pārtvēruši Krievijas bumbvedējus Tu-95
Pie Krievijas robežām pārtverta zviedru lidmašīna
Sociālajos tīklos tiek apspriests video, kurā Su-27 stingri pārtvēra NATO lidmašīnu
Britu lasītāji sašutuši par Krievijas lidmašīnu pārtveršanu virs Baltijas jūras

Galvenie temati