16:45 13 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Krievijā
Saņemt īso saiti
108

Militārais eksperts Aleksandrs Pilajevs pauda viedokli par amerikāņu kodolieroču dislokācijas perspektīvām Baltijas valstu teritorijā.

RĪGA, 16. marts – Sputnik. Ja Savienotās Valstis pieņems lēmumu par kodolieroču dislokāciju Baltijas valstu teritorijā, neviens neapjautāsies, kāds ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību viedoklis šajā jautājumā, uzskata militārais eksperts Aleksandrs Pilajevs, vēsta Sputnik Igaunija.

"Ja tāda vēlēšanās radīsies, raķetes tiks uzstādītas," teica Aleksandrs Pilajevs intervijā portālam.

Vienlaikus, pēc viņa domām, diezin vai Vašingtonai patlaban būtu radusies nepieciešamība izvietot kodolieročus Baltijas valstīs.

"Trampa taktikā tamlīdzīgi plāni, tādu plānu apspriešana, drīzāk, varētu demonstrēt viņa klasisko pārrunu pozīciju: vajag saasināt situāciju, sabiezināt šausmas un bailes, bet pēc tam pamazām atkāpties no šī sākumpunkta, pie tam kaut ko izkaulējot," paskaidroja militārais eksperts.

Viņš atgādināja arī to, ka mūsdienu militāro tehnoloģiju apstākļos nav nekādas jēgas izvietot kodolraķetes Krievijas robežu tiešā tuvumā.

"Tā tomēr ir paukošana reklāmas līmenī, lai izveidotu kaut kādu pārrunu laukumu vai iespējamu ieganstu kādu nopietnāku problēmu apspriešanai," secināja Aleksandrs Pilajevs.

Iepriekš portāls informēja, ka Krievijas Ārlietu ministrijas Bruņoja neizplatīšanas un kontroles departamenta direktors Vladimirs Jermakovs paziņoja: ASV valdības lēmums par kodolieroču dislokāciju Eiropā liecina par gatavošanos to pielietošanai.

Pēc Sputnik militārā eksperta Aleksandra Hroļenko domām, Baltijas valstis ir vispiemērotākā teritorija kodolgalviņu tuvināšanai KF robežām, ja Vašingtonā patiešām tiks pieņemts šāds lēmums.

Pie tam Hroļenko pauda parliecību par to, ka "preventīvie pasākumi var kļūt par neizbēgamu realitāti, ja ASV kodolieroči apdraudēs Maskavu Baltijas virzienā", - to paredz Krievijas Federācijas militārā doktrīna.

Pēc temata

NATO Baltijā laužas pa logiem un durvīm. Kāda būs Krievijas atbilde?
Gaisa patruļas aizsegā NATO virs Baltijas atvērusi "atomlietussargu"
Foreign Policy pastāstīja, kā glābt pasauli no kodolapokalipses
Atklāts ASV kodolarsenāla apmērs

Galvenie temati