23:12 04 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Krievijā
Saņemt īso saiti
87

Krāpšanās shēma orientēta uz pašpārliecinātiem vai neattapīgiem autovadītājiem uz Krievijas ceļiem.

RĪGA, 8. maijs - Sputnik. Līdz ar aktīvas atpūtas sezonas sākumu uz Krievijas ceļiem aizvien biežāk tiek reģistrēta krāpšanās, kurā izmantotas automašīnas ar Latvijas un Lietuvas valsts reģistrācijas numuriem, vēsta portāls Deita.ru.

Mediji ziņo, ka ļaundari izmanto sekojošu shēmu: cilvēku grupa automašīnās ar Latvijas, Lietuvas un Vācijas valsts reģistrācijas numuriem apstājas šosejas malā. Automašīnai paceļ motora pārsegu un ieslēdz avārijas signalizāciju, radot iespaidu par nopietnu bojājumu. Krāpnieki visbiežāk izmanto lietotas Mercedes, Audi un BMW markas automašīnas.

Kad autovadītājs solidaritātes dēļ piebrauc pie "avarējušās" mašīnas, pie viņa metas cilvēki un skaidro, ka automašīnai beigusies degviela vai salūzusi ātrumkārba, taču ārzemniekiem nav Krievijas naudas. Tālāk seko piedāvājums par pieņemamu cenu nopirkt "zelta" rotaslietas un tā palīdzēt grūtībās nonākušajiem ceļotājiem.

Protams, piedāvātie izstrādājumi nebūt nav no zelta, un krāpšanās shēma orientēta uz pašpārliecinātiem vai neattapīgiem autovadītājiem, uzsvēra portāls.

Latvijas automašīnu reģistrācijas zīmēs iekļauta Eiropas Savienības simbolika un apzīmējums LV, divi burti un cipari. Pie tam, atšķirībā no lielākās daļas ES valstu, Latvijas numurs nedod iespēju identificēt valsts reģionu, kurā automašīna reģistrēta.

Pēc temata

Piezvani man, piezvani: Latvijas iedzīvotājiem uzbrūk telefonu krāpnieki
Uzmanību, krāpnieki: Latvijas Pasts brīdina par krāpniecisku loteriju
Uzmanību, krāpnieki: Latvijas iedzīvotājiem cenšas pārdot dūmu detektorus par 100 eiro
Uzmanību: krāpnieki atraduši jaunu naudas izkrāpšanas veidu

Galvenie temati