14:51 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Krievijā
Saņemt īso saiti
135

Korespondents pavaicāja, vai Maskavai ir kādas iespējas apturēt ASV intervenci Venecuēlā, ja Vašingtona izšķirsies par šo soli.

RĪGA, 8. maijs – Sputnik. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs asi aprāvis CNN žurnālistu, kurš uzdeva jautājumu par Venecuēlu, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz izdevumu "Rossijskaja gazeta".

Krievijas ārlietu ministrs piedalījās preses konferencē pēc tikšanās ar ASV valsts sekretāru Maiku Pompeo.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro un viņa dzīvesbiedre Silija Floresa
Администрация президента Венесуэлы

Telekompānijas CNN korespondents pavaicāja, vai Maskavai ir kādas iespējas apturēt ASV intervenci Venecuēlā, ja Vašingtona izšķirsies par šo soli.

"Daži dēvē jūsu kompāniju par "fake news", taču patlaban jūs uzdodat fake jautājumu," attrauca ministrs.

Lavrovs atgādināja, ka Maskava uzskata par nepieņemamu karadarbību, kas pārkāpj starptautiskos noteikumus, neatkarīgi no tās norises vietas.

"Spēku iespējams pielietot tikai ar ANO Drošības padomes sankciju, vai arī atbildei uz agresiju. Nekas tamlīdzīgs Venecuēlā nav novērojams," viņš uzsvēra.

21. janvārī Venecuēlā sākās masveida protesti pret valsts prezidentu Nikolasu Maduro, drīz vien pēc viņa inaugurācijas. Pēc nekārtību sākuma opozīcijas līderis Huans Gvaido nelegāli pasludināja sevi par valsts pagaidu vadītāju.

Vairākas rietumvalstis ar ASV priekšgalā nekavējoties paziņoja, ka atzīst Gvaido. Savukārt Maduro norādīja, ka Gvaido ir ASV marionete. Krievija, Ķīna un virkne citu valstu atbalstīja N.Maduro – Venecuēlas leģitīmo prezidentu.

Valsts pārdzīvo nopietnu ekonomisko krīzi, ko padziļinājušas pret valsti vērstās sankcijas. Intervijā radio Sputnik vēstures zinātņu doktors Lācars Heifecs paziņoja, ka Vašingtona "savelk ekonomisko žņaugu" ap Venecuēlu.

Pēc temata

Iebrukuma risks Venecuēlā pieaug, un par to apsūdzēs Krieviju
Venecuēla uzskata: ASV sankcijas ir noziegums pret cilvēci
Krievijas AM ieteica ASV atturēties no militāras operācijas Venecuēlā

Galvenie temati