12:26 02 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1200
  • RUB79.6793
Krievijā
Saņemt īso saiti
91

Viesi uzskata, ka Krima nav pelnījusi šādu Vašingtonas attieksmi, savukārt ASV sankcijas un militārās provokācijas pret republiku "ir bezatbildīgas un bezjēdzīgas".

RĪGA, 5. maijs – Sputnik. ASV sabiedrības aktīvistu delegācijas pārstāvji pastāstīja par savu viesošanos Krimā, vēsta RIA Novosti.

"Mums iepatikās Krima, mēs iemīlējāmies tajā. <…> Mēs esam ļoti pārsteigti, ka ASV politika ir visnotaļ radikāla attiecībā pret Krimu. Es neredzu iemeslu, kāpēc mana valdība nevar kļūt par labu draugu Krimai un Krievijai," pateica RIA Novosti Džo Makintairs, organizācijas "Globālais tīkls pret ieročiem un kodola spēku kosmosā" loceklis.

Pēc viņa domām Krima nav pelnījusi šādu Vašingtonas attieksmi, savukārt ASV sankcijas un militārās provokācijas pret republiku "ir bezatbildīgas un bezjēdzīgas". Taču parastie amerikāņi nezina, kādā situācijā nonākuši Krimas iedzīvotāji, jo viņus nesasniedz "nosvērta informācija" par situāciju pussalā, piebilda Makintairs.

Krima
© Sputnik / Александр Полегенько

Tai pašā laikā sabiedrības aktīvists paziņoja, ka delegācijas locekļi nespēja izmantot savas bankas kartes Krimā. "Tā ir problēma tūristiem," uzsvēra aģentūras sarunbiedrs.

Savienoto Valstu sabiedrības aktīvistu delegācija ieradusies piecu dienu vizītē Krimā. Tās sastāvā ir apmēram 20 cilvēku, tostarp Lielbritānijas, Zviedrijas, Izraēlas un Nepālas pārstāvji.

Viņi uzturēsies pussalā līdz 5. maijam.

Pēc temata

Svētku demonstrācijā Krimā piedalījās delegācija no Savienotajām Valstīm
Vācu politiķis iesaka rietumu medijiem apmeklēt Krimu, pirms rakstīt par to
Krimu apmeklē delegācija no Francijas
Vācu uzņēmēji un politiķi apmeklēs Vācu kultūras dienas Krimā
Pirmo reizi kopš 2014. gada Baltijas valstu delegācija apmeklēs Krimu

Galvenie temati