06:55 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Krievijā
Saņemt īso saiti
63

Likums par personas datiem paredz, ka Krievijas pilsoņu personu datiem jābūt glabātiem Krievijas teritorijā.

RĪGA, 21. janvāris – Sputnik. Krievijas informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienests "Roskomnadzor" uzsāk administratīvo izmeklēšanu pret sociālajiem tīkliem Facebook un Twitter par personas datu likuma pārkāpšanu, paziņoja RIA Novosti iestādes preses sekretārs Vadims Ampelonskis.

2018. gada 17. decembrī Federālais dienests pieprasīja šīm kompānijām sniegt informāciju par Krievijas lietotāju datu bāžu lokalizāciju Krievijas teritorijā.

Facebook. Foto no arhīva
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Ampelonskis norādīja, ka sociālie tīkli sniedza formālas atbildes uz šo prasību.

"Tās nesatur konkrētumu nedz par faktisko likumdošanas izpildi šobrīd, nedz par doto normu izpildes termiņiem nākotnē," - pateica Ampelonskis.

Kā paskaidroja preses sekretārs, protokols par administratīvo likumpārkāpumu tiek sastādīts kompānijas pārstāvja klātbūtnē. Šobrīd iestāde nosūtīs tām attiecīgu paziņojumu. Pēc Ampelonska domām, dokumenti var tikt sastādīti dažu nedēļu laikā. Viņš atgādināja, ka sods par šādu likumpārkāpumu ir pieci tūkstoši rubļu.

Likums par personas datiem paredz, ka Krievijas pilsoņu personu datiem jābūt glabātiem Krievijas teritorijā. Vietnes, kuri pārkāpj šo likumu, "Roskomnadzor" iekļauj speciālā reģistrā, savukārt atteikšanās gadījumā novērst pārkāpumu – bloķē. Likums izplatās gan uz Krievijas, gan uz ārzemju kompānijām.

Pēc temata

Simoņana: tikai muļķis ticēs Facebook "liberālismam"
Twitter aizliedzis Russia Today un Sputnik publicēt reklāmu
Facebook atbalsta nacismu: Krievijā pieprasa sodīt sociālo tīklu
Eiropas Savienības ierēdņi draud ar sodu Facebook, Google un Twitter
Facebook informēja par 7 miljonu lietotāju fotogrāfiju noplūdi
Amerikāņu uzņēmums sāk izsekot Sputnik, RT un ĀM Twitter mikroblogus

Galvenie temati