00:18 01 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Krievijā
Saņemt īso saiti
36

Krimināllietas materiāli liecina: Viljamam Brauderam aizmuguriski izvirzīta apsūdzība par noziedzīgas biedrības organizāciju. Izmeklēšana pieņēmusi lēmumu par viņa izsludināšanu starptautiskajā meklēšanā.

RĪGA, 22. decembris – Sputnik. Maskavas pilsētas Tveras tiesa aizmuguriski izsniegusi sankciju fonda Hermitage Capital vadītāja Viljama Braudera arestam lietā par noziedzīgas sabiedrības organizāciju, vēsta RIA Novosti.

"Tiesa nolēma: izmeklētāja lūgumu apmierināt, drošības līdzeklim izvēlēties arestu," – paziņoja tiesnesis Aleksejs Krivoručko.

Viljams Brauders
© Sputnik / Алехандро Мартинез Велез

Šis ir jau trešais šāda veida tiesas lēmums.

Saskaņā ar krimināllietas materiāliem, Viljamam Brauderam aizmuguriski izvirzīta apsūdzība par KF Kriminālkodeksa 210. pantu – noziedzīgas biedrības organizāciju. Izmeklēšana pieņēmusi lēmumu par viņa izsludināšanu starptautiskajā meklēšanā.

Pēc tiesneša domām, ar izmeklēšanas datiem pietiek, lai pamatotu šādu drošības līdzekli, kā arī izdarītu slēdzienus par Braudera saikni ar viņam inkriminētajiem noziegumiem. Noteiktais aresta termiņš – divi mēneši no Braudera aizturēšanas Krievijā vai ekstradīcijas brīža.

"Izmeklēšanas gaitā noskaidrojies, ka pēc 1997. gada 1. janvāra Brauders savtīgu apsvērumu dēļ radījis noziedzīgu sabiedrību un stājies tās priekšgalā ar mērķi kopīgi un sistemātiski izdarīt smagus noziegumus – nodokļu nenomaksāšana, tīšs bankrots, laupīšana un naudas līdekļu legalizācija, kuras darbība turpinās līdz šim laikam," – teikts lietas materiālos.

Viljama Braudera advokāts Aleksandrs Antipovs iebilda pret aizmugurisku arestu. "Pēc būtības, šis lūgums ir ne tikai kļūdains, bet arī neatbilst patiesībai, un, runājot no tiesiskā viedokļa, tas ir nepareizs," – ir pārliecināts aizstāvis.

Viņš norādīja, ka izmeklēšana nav nosūtījusi viņa pilnvarotājam nekādus oficiālus paziņojumus.

"Braudera kungs nav informēts ne par krimināllietas ierosināšanu, ne par apsūdzētā statusa piešķiršanu, ne par izmeklētāja lūguma izskatīšanu par viņa aizmugurisku arestu. Šajā lietā viņš nebija informēts ne par kādām izmeklēšanas darbībām," – skaidroja advokāts.

Antipovs atgādināja, ka iepriekš Interpols nolēmis noraidīt visus Krievijas pieprasījumus Braudera lietās un pieprasījumus dzēsis.

Iepriekš Krievijas Ģenerālprokuratūra informēja par jaunas krimināllietas ierosināšanu pret investoru un finansistu, fonda Hermitage Capital dibinātāju Viljamu Brauderu, kurš iepriekš aizmuguriski notiesāts Krievijā. Viņš apsūdzēts par noziedzīgas sabiedrības radīšanu, turklāt Ģenerālprokuratūras pārstāvji atklāja jaunus datus par Braudera fonda jurista Sergeja Magņitska un citu finansista līdzzinātāju nāvi. Par "ļoti ticamu" tiek uzskatīta versija par saindēšanu ar indīgām vielām.

Viljams Brauders ir starptautisks finansists un investors, auditora Sergeja Magņitska bijušais darba devējs. 1995.-2007. gg. Brauders bija liels ārvalstu portfeļu investors Krievijā, patlaban dzīvo Londonā. Krievija viņu izsludinājusi starptautiskā meklēšanā.

2013. gadā Brauders notiesāts Krievijā par nodokļu mahinācijām. Tiesa konstatēja, ka S.Magņitskis investora interesēs laikā no 1997. līdz 2002. gadam īstenoja nelikumīgu shēmu ar mērķi izvairīties no nodokļiem, izmantojot Kalmikijā reģistrētas firmas, ko pārvaldīja Hermitage Capital. Viņš neplāno atgriezties Krievijā, tāpēc spriedums ir aizmugurisks. Iespēja to izpildīt radīsies, ja Brauders izrādīsies Krievijā. 2017. gada nogalē Maskavas pilsētas Tveras tiesa atzina V.Brauderu par vainīgu nodokļu nenomaksāšanā un uzņēmuma "Daļņaja stepj" tīšā bnkrotā, taču nepadarīja stingrāku sodu, kas piespriests iepriekš – brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem.

Pēc temata

Swedbank: naudas atmazgāšanas skandāls mūs neskars
ASV nav gatavas atteikties no "Magņitska akta"
Maskava brīdina par atbildi uz Latvijas gatavoto "Magņitska aktu"

Galvenie temati