22:35 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Krievijā
Saņemt īso saiti
98

Krievijas ārlietu ministrs atgādināja, cik bīstama vēstures izkropļošana un degradācija cilvēktiesību aizsardzības jomā. Viņš norādīja, ka viena no tās izpausmēm ir nepilsonības fenomens Latvijā un Igaunijā.

RĪGA, 7. decembris - Sputnik. Nacisma glorifikācija Latvijā ir ieguvusi atbaidošu formu, paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzstājoties EDSO ārlietu ministru sēdē.

"Diemžēl degradē situācija cilvēktiesību jomā. Notiek uzbrukums mediju brīvībai, tiesībām uz valodu, izglītību, reliģiju. ES valstīs – Latvijā un Igaunijā – turpinās kaunpilnais nepilsonības fenomens," – viņa teikto citēja RIA Novosti.

Lavrovs atgādināja, ka Maskava gadu pēc gada uzsver, cik bīstama ir vēstures pārrakstīšana un nacisma glorifikācija.

Viņš piezīmēja, ka "atbaidošas formas tas ieguvis, piemēram, Latvijā, kur godā Waffen SS veterānus". Lavrovs piebilda, ka "Ukrainā ar tās pašas SS karogiem sākusies nacionālradikāļu patvaļa".

"Ceram, ka Eiropas Parlamenta nesen pieņemtā rezolūcija par neofašistiskās vardarbības pieaugumu Eiropā, kurā ir atsauces uz ANO Ģenerālās asamblejas atbilstošām rezolūcijām, palīdzēs ES locekļiem pieturēties pie principiāla viedokļa attiecībā pret tik pretīgām parādībām," – atzīmēja ministrs.

Iznīcināt krievu valodu

Diplomāts atzīmēja, ka Kijeva pieņem likumus, kuri ved pie citu valodu aizliegšanas, saglabājot tikai ukraiņu valodu.

"Ukrainā tiek pieņemti likumi, kuri ved pie citu valodu, izņemot ukraiņu valodu, aizliegšanas visās dzīves sfērās. Pie tam Kijeva sola atvieglojumus, taču tikai Eiropas Savienības valstu valodām, tādējādi demonstrējot, ka tās mērķis ir diskriminēt, bet vēl labāk – iznīcināt krievu valodu, kurā, atgādināšu, sarunājas lielākā daļa Ukrainas pilsoņu," – teica Lavrovs.

Ministrs uzsvēra, ka šādā situācijā nekavējoties jāiejaucas Augstajam komisāram nacionālo minoritāšu jautājumos.

Milānā aizritēja EDSO valstu ārlietu ministru apspriede. 2018. gadā organizācijas prezidenta pienākumus pilda Milāna.

Pēc temata

Komisijas, neatkarība un VDK: tāda vēsture Latvijai nav vajadzīga
Amerikāņu žurnāliste kritizē Lietuvu par viņas vectēva – nacistu līdzskrējēja - slavēšanu
Polija noraizējusies par ultralabējo atdzimšanu Latvijā un Ukrainā
Aptauja demonstrējusi Ukrainas televīzijas skatītāju attieksmi pret krievu valodu

Galvenie temati