01:08 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Krievijā
Saņemt īso saiti
31

Krievijas valdība atbalstījusi ieceri atjaunot projektu, kura ietvaros tiek īstenota raķešu kompleksu "Topoļ" komerciālā ekspluatācija.

RĪGA, 30. oktobris — Sputnik. Krievijas starpkontinentālo raķešu "Topoļ" komerciāla ekspluatācija, iespējams, tiks atsākta jau 2020. gadā, paziņoja Apvienotās raķešu un kosmosa korporācijas Degvielas un enerģētisko kompleksu projektu direkcijas galvenais konstruktors Jurijs Solomonovs, vēsta Sputnik Igaunija.

Viņš pastāstīja, ka atbilstošo projektu "Start 1" jau atbalstījusi Krievijas valdība, korporācijas "Roskosmos" vadība un fonds, kas paudis gatavību finansēt projekta sākuma posmu.

"Nepieciešams valsts prezidenta apstiprinājums, ko mēs gaidām. Tam jānotiek ne vēlāk kā novembrī, lai pēc diviem gadiem tiktu nodrošināta starta gatavība," – Solomonova teikto citēja RIA Novosti.

Apvienotās raķešu un kosmosa korporācijas pārstāvis atgādināja, ka pagājušā gadsimta 90. gados un XXI gs. pirmajā desmitgadē konversijas "Topoļ" jau tika izmantoti komerciāliem mērķiem, taču projekts tika apturēts. Ja komerciālie starti tiks atjaunoti, raķetes paredzēts izmantot, lai nogādātu zemajā orbītā mākslīgos pavadoņus ar specifiskām orbītas prasībām un lietderīgās kravas masu.

Vaicāts par "Start 1" priekšrocībām, Solomonovs paskaidroja, ka tam nav nepieciešama papildu infrastruktūra uz zemes, jo tiek izmantotas stratēģiskās nozīmes pārvietojamo raķešu kompleksu tehnoloģijas.

"Priekšrocības dāvā arī tas, ka izmaksu rādītāji ir ne tikai konkurētspējīgi, bet pat gūst priekšroku starptautiskajā tirgū, - piebilda konstruktors. – Mēs ceram, ka ar šo darbu palīdzību tiks nodrošināti starta pakalpojumi, bet arī daudzu aizsardzības rūpniecības nozarē strādājošo uzņēmumu funkcionēšana."

"Topoļ" – PSRS/Krievijas stratēģiskās nozīmes pārvietojamais sauszemes raķešu komplekss. Stratēģiskās nozīmes raķešu spēku bruņojumā uzņemts 1988. gadā. Komplekss aprīkots ar trīspakāpju starpkontinentālo ballistisko raķeti, kas nes kaujas kodolgalviņu ar megatonnas jaudu. Raķetes izmanto cieto kurināmo.

Pēc temata

Kara gaidās: amerikāņu karavīri ieņēmuši zemo startu
ASV karavīri pārliecināti – drīz sāksies karš ar Krieviju un Ķīnu
Krievijas politiķis: ASV raķetes no Baltijas sasniegs KF 10 minūšu laikā
Vācu lasītāji komentēja ASV ieceri izvietot Eiropā raķetes
Latvija avangardā: politologs pastāstījis, kas uzņems ASV raķetes Eiropā
Tagi:
ballistiskās raķetes, Krievija

Galvenie temati