10:42 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Krievijā
Saņemt īso saiti
31

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs informēja, ka valdība plāno aizliegt vairāku kategoriju Ukrainā ražotu preču importa aizliegumu.

RĪGA, 24. oktobris — Sputnik. Pret Ukrainu vērstie ierobežojošie pasākumi skars cilvēkus, kuri nodara kaitējumu Krievijas interesēm, paziņoja KF premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par ierobežojošajiem pasākumiem atbildei uz Kijevas naidīgajām darbībām, kas vērstas pret Krievijas pilsoņiem.

"Vienlaikus, protams, ne dekrēts, ne valdības lēmums netiks attiecināti uz ukraiņiem kopumā, tas ir absolūti nepieņemami... Kas attiecas uz fiziskajām un juridiskajām personām, saraksti tiek gatavoti. Runājot par fiziskajām personām, domājams, tie būs simtiem cilvēku, kuri ar savām darbībām nodarījuši kaitējumu mūsu valsts interesēm. Tur ir gan biznesa pārstāvji, gan citi cilvēki," – atzīmēja Medvedevs.

Tāpat, pēc viņa vārdiem, sankcijas skars kompānijas, ko "tamlīdzīgi pilsoņi kontrolē tajā vai citā veidā".

Medvedevs uzsvēra, ka viens no ierobežojošajiem pasākumiem būs vairāku kategoriju Ukrainā ražotu preču importa aizliegums.

"Iespējams, par to nav īpaši patīkami runāt, jebkurā gadījumā mūsu kolēģi Ukrainā to īpaši neizceļ, taču patiesībā Ukrainas preču apgrozījums ar Krieviju ir vērā ņemams. Protams, runa ir par miljardiem rubļu, un Ukrainai šis preču apgrozījums ir viens no piesātinātākajiem," – piebilda Krievijas valdības vadītājs.

D.Medvedevs uzsvēra, ka valdība sagatavos ieteikumus īsākajā laikā.

Krievijas un Ukrainas attiecības

Maskavas un Kijevas attiecības pasliktinājās pēc valsts apvērsuma Ukrainā, Krimas atgriešanās Krievijas Federācijas sastāvā un konfrontācijas sākuma Donbasā.

Piemēram, Ukraina ieviesusi sankcijas pret Krievijas uzņēmumiem un fiziskajām personām un periodiski papildina to sarakstu. Iepriekš tas notika septembrī, kad, saskaņā ar Ukrainas lēmumu, ierobežojumi tika attiecināti uz vairākām Krievijas kompānijām. Augustā Kijeva pievienojās ES lēmumam iekļaut sankciju sarakstā sešus Krievijas uzņēmumus sakarā ar Krimas tilta celtniecību.

Pēc temata

Krievija plāno plašus atbildes pasākumus sankcijām.
Peskovs pastāstīja, vai Krievija atbildēs uz biznesa apspiešanu Ukrainā
Maskava iesniegusi prasību PTO jautājumā par Ukrainas ieviestajām sankcijām
Tagi:
sankcijas, Krievija, Ukraina

Galvenie temati