03:36 23 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
Iepakotās rozes. Foto no arhīva

Krievijā iznīcināti inficēti ziedi no Latvijas

© Sputnik / Илья Питалев
Krievijā
Saņemt īso saiti
46

Ar karantīnas kaitēkli inficētie ziedi ieradušies Krievijā no Latvijas.

RĪGA, 8. oktobris – Sputnik. Sanktpēterburgā tika iznīcināta ar ziedu kaitēkli inficētā rožu un hrizantēmu partija, vēsta "Rosseļhoznadzor" reģionālā pārvalde.

Dzīvi Rietumu (Kalifornijas) ziedu tripša imago tika konstatēti trīs griezto ziedu partijās SIA "Tamariks" īslaicīgās glabāšanas noliktavas teritorijā Sanktpēterburgā. Speciālisti apstiprināja bīstamā augu karantīnas kaitēkļa klātbūtni ziedos.

Ķilavas. Foto no arhīva
© Sputnik / Игорь Зарембо

Saskaņā ar Eirāzijas ekonomiskās savienības spēkā esošajiem normatīvajiem tiesību aktiem tika iznīcinātas no Latvijas importētās 460 Kenijas rozes un 320 spāņu hrizantēmas.

Rietumu (Kalifornijas) ziedu tripsis ir visu dārzeņu un vairuma dekoratīvo ziedu augu kultūru bieds. Kaitēklis ir īpaši aktīvs bīstamo augu vīrusu saslimšanu pārnēsātājs.

Krievijā Rietumu tripsis iekļauts karantīnas objektu sarakstā. Krievija jau ne pirmo reizi piefiksē no Latvijas ievestos ar Rietumu tripsi inficētos augus. Piemēram, iepriekš Ļeņingradas apgabalā iznīcināja gandrīz septiņus tūkstošus inficēto rožu, hrizantēmu un alstromēriju, kuras tika ievestas no Latvijas, Lietuvas un Slovākijas. Pagājušajā gadā "Rosseļhoznadzor" speciālisti iznīcināja no Latvijas ievesto Spānijas rožu partiju, arī šie ziedi bija inficēti ar bīstamo kaitēkli.

Pēc temata

Krievijā iznīcināta Latvijas desa un Igaunijas siers
Vairāk nekā 30 kilogrami spāņu vītinājumu sadedzināti uz Latvijas un Krievijas robežas

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  9
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  59