04:07 26 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Krievijā
Saņemt īso saiti
161

Ivangorodas apkaimēs Krievijas muitnieki atklājuši apmēram 500 kg sankcijas pārtikas preču, tika iznīcināta visa konfiscētā partija – no Latvijas un Igaunijas ievestas desas, pastētes, siers, jogurti un sviests.

RĪGA, 21. augusts – Sputnik. Speciālisti no Rosseļhoznadzora sadarbībā ar robežsargiem atklājuši vēl vienu sankciju produktu ievešanas kanālu, pārbaudes pasākumu gaitā tika atrasta noliktava, kur glabājās ES valstīs ražotie piena un gaļas produkti, tika iznīcinātas visas konfiscētas preces – no Latvijas un Igaunijas ievestas desas, pastētes, siers, jogurti un sviests.

Iepriekš vēstīts, ka Polija, Latvija un Lietuva ieņēmušas līdera pozīcijas aizliegto produktu ievešanas KF ziņā. 2017. gadā uz Krievijas robežā aizturēti aptuveni 10,1 tūks. tonnu sankciju produkcijas – 1,7 reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

Krievija ieviesa pārtikas produktu embargo 2014. gada augustā. Krievijas prezidents Vladimirs Putins 6. augustā parakstīja dekrētu, kas aizliedza vairāku veidu lauksaimniecības produkcijas, izejvielu un pārtikas produktu ievešanu no valstīm, kuras ieviesušas pret Krieviju vērstās sankcijas: no ASV, ES valstīm, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas. Rezultātā tika aizliegta, gaļas, desas, zivju un jūras produktu, dārzeņu, augļu un piena produkcijas ievešana.

Neskatoties uz embargo, turpinās mēģinājumi ievest produkciju nelegāli. Kontrabandistu vidū plaši izplatījusies tā saucamā viltus tranzīta metode. Šīs shēmas ietvaros sankcijām pakļautās preces saskaņā ar dokumentiem tiek vestas uz citām valstīm, taču patiesībā tiek pārdodas Krievijas teritorijā. Krievijas muitniekiem un Rosseļhoznadzor speciālistiem labi pazīstamas organizētā viltus tranzīta pazīmes, dienesti pilnveido tamlīdzīgu pārkāpumu konstatēšanas un izskaušanas metodes.

Pēc temata

Krievijā liegts ievest 53 tūkstošus rožu no Latvijas
Krievija aizliegusi ievest no Latvijas 13 tonnas ASV ražotu pistāciju
Vairāk nekā 30 kilogrami spāņu vītinājumu sadedzināti uz Latvijas un Krievijas robežas

Galvenie temati