22:04 07 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Krievijā
Saņemt īso saiti
55

ASV administrācija pasludinājusi jaunu sankciju ieviešanu pret Krieviju sakarā ar to, ka KF it kā esot izmantojusi ķīmiskos ieročus Lielbritānijas pilsētā Solsberijā.

RĪGA, 9. augusts — Sputnik. Krievijas vēstniecība ASV sniegusi komentārus sakarā ar Savienoto Valstu lēmumu ieviest jaunas sankcijas pret Krieviju.

"8. augustā mūsu padomniekam-vēstniekam Valsts departamentā tika sniegta informācija par jaunām "drakoniskām" sankcijām ar izdomātu ieganstu — "Krievijas Federācijas valdības lēmumu izmantot" nervu paralizējošo vielu "Novičok" pret Lielbritānijas pilsoni Sergeju Skripaļu un viņa meitu. Kā jau parasti, nekādi fakti vai pierādījumi nav izskanējuši," — vēstniecība publicēja komentāru sociālajos tīklos.

Paziņojumā artzīmēts, ka "ASV atteikusies sniegt paskaidrojumus uz precizējošajiem jautājumiem, atsaucoties uz konfidencialitāti".

ASV administrācija informēja, ka pret Krieviju tiek vērstas jaunas sankcijas sakarā ar to, ka KF it kā esot izmantojusi ķīmiskos ieročus Lielbritānijas pilsētā Solsberijā. Sankciju pamatā pielietots ASV likums par ķīmisko un bioloģisko ieroču kontroli, kas izmantots 2018. gadā, kad ASV noteica sankcijas pret Ziemeļkoreju par ķīmisko ieroču pielietošanu Kima Čenama, KTDR līdera Kima Čenuna brāļa, slepkavībā, kā arī pret Sīriju 2013. gadā.

Domājams, ka ierobežojošos pasākumus veidos divas paketes, pirmā, kas stāsies spēkā pēc 15 dienām, paredz dubultas nozīmes preču piegādes aizliegumu Krievijai. Otrā viļņa ierobežojošie pasākumi, kas, iespējams, tiks ieviesti pēc 90 dienām, paredz diplomātisko attiecību līmeņa iespējamo samazināšanos, aizliegumu izpildīt reisus uz ASV Krievijas aviokompānijai "Aeroflot" un gandrīz pilnīgu amerikāņu eksporta pārtraukumu. Pie tam ASV informēja, ka ir gatavas atteikties no sankciju otrās paketes, ja Krievija garantēs atteikšanos no ķīmisko ieroču pielietošana un atļaus ANO novērotājiem organizēt pārbaudes "uz vietas".

Lielbritānijas varasiestādes apgalvo, ka 4. martā Solsberijas pilsētā saindēts Krievijas izlūkdienestu bijušais virsnieks Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija, kā rezultātā izcēlās liels starptautiskais skandāls. Londona uzskata, ka par Skripaļu saindēšanu ar vielu A234 vainojama Krievijas valsts, lai arī Maskava to kategoriski noliedz. ASV nostājās sabiedrotā pusē un pieņēma lēmumu izraidīt no valsts 60 Krievijas diplomātiskos darbiniekus.

Pēc temata

Business Insider: Krievija un Ķīna atradušas ASV vājo vietu
Ekonomikas stāvoklis Krievijā. Paskatīsimies uz īsto Krieviju
ASV Kongresā iesniegts likumprojekts par sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2"
Putins atbildēja Rietumiem: Krievija pagarināja pārtikas embargo

Galvenie temati