00:47 18 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Krievijā
Saņemt īso saiti
72

Krievijas bruņojuma jauno sistēmu mērķis ir "iebetonēt" kodolieroču paritāti, paziņoja Dmitrijs Peskovs, Krievijas prezidenta preses sekretārs.

RĪGA, 16. jūlijs — Sputnik.  Militāri politiskā bloka NATO radīto draudu dēļ Krievija ir spiesta radīt bruņojumu, kura mērķis ir izslēgt kodolieroču paritātes pārkāpumu risku. Par to intervijā telekanālam RT pastāstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

"Jūs zināt, ka paritāte ir nodrošināta, pateicoties jaunajiem izgudrojumiem, pateicoties jauno bruņojuma sistēmu izgudrojumiem, kuru mērķis ir "iebetonēt" kodolieroču paritāti," — Peskova teikto citēja Sputnik Igaunija.

Peskovs atzīmēja, ka paritāte ir ne tikai savstarpējas savaldīšanas elements, bet arī elements, kas garantē stratēģisko kodoldrošību. Kremļa pārstāvis apliecināja, ka citu alianses radīto draudu fonā Krievijas Bruņotie spēki un Krievijas militārās rūpniecības komplekss sper "visus nepieciešamos soļus".

Iepriekš vēstīts, ka 2018. gada 1. martā Krievijas prezidents Vladimirs Putins savā vēstījumā Federālajai Sapulcei pastāstīja par jaunākajām bruņojuma sistēmām, kam nav analogu visā pasaulē. Starp tiem bija starpkontinentālo raķešu komplekss "Sarmat", tālā darbības rādiusa zemūdens bezpilota aparāti "Poseidon", raķešu komplekss ar hiperskaņas planējošo spārnoto bloku "Avangard", neierobežota darbības rādiusa spārnotā raķete ar kodolenerģētisko iekārtu "Burevestņik", aviācijas hiperskaņas raķešu komplekss "Kinžal" un lāzera cīņas sistēma "Peresvet".

Vienlaikus Maskava jau vairākkārt ir norādījusi, ka netiecas pastiprināt konfrontāciju attiecībās ar NATO, un uzsvētusi, ka Krievija neplāno uzbrukumus nevienai NATO dalībvalstij.    

Pēc temata

ASV jūras kājnieki atzinuši, ka nejūtas drošībā no Krievijas armijas
"Amerikāņu pīrāgs" pret "Poseidonu". ASV mērojas ar Krieviju armiju apmēros
El País: Krievijai ir pamats just draudus
Šoigu paziņojis par 10 tūkstošiem NATO karavīru Baltijā un Polijā

Galvenie temati