20:21 27 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Krievijā
Saņemt īso saiti
57

Krievijas Valsts domes deputāts Konstantins Zatuļins ierosinājis vienkāršot pilsonības saņemšanas procedūru un ļaut tautiešiem saņemt uzturēšanās atļauju KF, neatsakoties no savas valsts pilsonības: pēc viņa domām, šāds lēmums izrādīsies saistošs desmitiem miljonu tautiešu.

RĪGA, 25. jūnijs — Sputnik. Krievijas Valsts domes NVS, Eirāzijas integrācijas un tautiešu lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Konstantins Zatuļins ierosinājis vienkāršot pilsonības saņemšanas procedūru, vēsta Sputnik Moldova, atsaucoties uz RIA Novosti.

Pēc viņa domām, šāds lēmums sekmēs desmitiem miljonu tautiešu pārcelšanos uz Krieviju.

Politiķis ierosināja ļaut viņiem saņemt uzturēšanās atļauju Krievijā, neatsakoties no savas valsts pilsonības. Savu viedokli deputāts pamatoja ar argumentu par to, ka tautiešu vidū ir Krievijas teritorijā vēsturiski dzīvojošo tautību pārstāvji.

"Runa ir par desmitiem miljonu cilvēku. Vai tas būs slikti Krievijai, ja šie cilvēki būs KF pilsoņi? Vai tas nodarīs kaitējumu Krievijai, tās īpatsvaram un pašcieņai, un visam pārējam, ja pieaugs mūsu pilsoņu skaits?" — sašutis skaidroja politiķis.

Zatuļins ir pārliecināts, ka vienkāršotas procedūras apstākļos ievērojami pieaugs cilvēku skaits, kuri vēlas pārcelties uz Krieviju, jo patlaban viņus atbiedē birokrātiskie šķēršļi un daudzi no viņiem atsakās no domas pāriet Krievijas Federācijas pilsonībā.    

Pēc temata

Pasaules pasu reitings: plaisa Latvijas pilsoņu un nepilsoņu starpā
Deputāts: Krievijas pilsonības atvieglota saņemšana neieinteresēs Latvijas iedzīvotājus

Galvenie temati