22:04 05 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Krievijā
Saņemt īso saiti
57

Baltijas hakeri atsūtīja uz Azovas Jūras ostu administrācijas elektronisko adresi vīrusu, taču nespēja traucēt uzņēmuma darbam.

RĪGA, 16. maijs – Sputnik. Hakeri centās nodarīt kaitējumu FVBI "Azovas Jūras ostu administrācijas" datortehnikai. Vīrusu uzbrukums tika veikts no servera, kurš atrodas vienā no Baltijas valstīm, paziņoja Dienvidu transporta prokuratūras preses dienests.

Krievijas Centrālās vēlēšanu komisijas darbs
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Prokuratūrā pastāstīja, ka nenoskaidrota persona izveidojusi elektroniskos failus — nesankcionētai informācijas iznīcināšanai, bloķēšanai, modificēšanai vai kopēšanai paredzētas datorprogrammas, lai traucētu Azovas Jūras ostu administrācijas datortehnikas darbam.

Vīruss tika nosūtīts uz Azovas Jūras ostu administrācijas vadītāja pieņemšanas elektronisko adresi no servera, kurš atrodas kādā no Baltijas valstīm, taču to deaktivēja antivīruss.

Sakarā ar notikušā faktu tika ierosināta krimināllieta, ar tās izmeklēšanu nodarbojas Krievijas IeM Ziemeļkaukāza federālā apgabala Transporta pārvaldes ūdens transporta nodaļas izmeklēšanas grupa.

Pēc temata

Hakeri nolaupījuši "Troņu spēles" nākamās epizodes scenāriju
Latvijas hakeris tiek apsūdzēts krāpšanā miljoniem dolāru apmērā
Hakeri iemācījās uzlauzt datorus ar videoklipu palīdzību
Hakeru uzbrukums Sputnik vietnei cietis neveiksmi

Galvenie temati