10:55 18 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Krievijā
Saņemt īso saiti
27

Krievijas prezidenta vēlēšanas notika vakar, 18. martā.

RĪGA, 19. marts — Sputnik. Pašreizējais valsts vadītājs Vladimirs Putins vēlēšanās ieguvis 76,67% balsu — šāds rezultāts saņemts pēc 99,75% biļetenu apstrādes, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Centrālās vēlēšanu komitejas (CVK) datiem.

CVK atzīmēja, ka valsts vadītājs ieguvis lielāko vēlētāju politisko atbalstu savā karjerā — par viņu nobalsojuši 54,4 miljoni pilsoņu, tātad par 5,1 miljonu vairāk nekā 2004. gadā. Pie tam Putins ieguvis absolūta vēlētāju vairākuma atbalstu — par viņu nobalsojuši vairāk pilsoņu, nekā par visiem pārējiem kandidātiem kopā līdz ar tiem, kuri vēlēšanās nepiedalījās.

Krievijas Federācijas Komunistiskās partijas kandidāts Pāvels Grudiņins saņēmis 11,79% balsu, Liberāldemokrātiskās partijas līderis Vladimirs Žirinovskis — 5,66%. Televīzijas zvaigzne Ksenija Sobčaka saņēmusi 1,67% balsu, partijas "Jabloko" līderis Grigorijs Javlinskis — 1,04%, Boriss Titovs — 0,75%, Maksims Suraikins — 0,68%, Sergejs Baburins — 0,65%.

Valsts vadītājs apsveica savus piekritējus ar uzvaru vēlēšanās un paziņoja, ka viņa komandai izdevies sasniegt teicamu rezultātu. "Ļoti svarīgi ir panākt, lai cilvēki jums ticētu, lai cilvēki justu neliekuļotību, lai viss, ko jūs sakāt, nāktu no sirds, patiesi. Un jums tas ir izdevies," — viņš teica tikšanās gaitā priekšvēlēšanu štābā.

Ar atkārtotu ievēlēšanu valsts prezidenta postenī Putinu jau apsveikuši vairāki pasaules valstu līderi, tostarp Ķīnas Tautas Republikas priekšsēdētājs Si Cziņpiņs, Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs, Kubas līders Rauls Kastro un Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs.

Krievijas prezidenta vēlēšanas notika vakar, 18. martā.

Pēc temata

Krievija 2018. gadā: Putina pārvēlēšana un pasaules čempionāts. Kas vēl?
Putins reaģējis uz Rietumu mēģinājumiem nodēvēt viņu par "galveno ļaundari"
Latvijas vēstnieks: izskatās, ka mūs sagaida seši neparasta dialoga gadi ar Putinu
"Tas vairs nav dzērājs ringa stūrī": Dānijā novērtēts Krievijas jaunais bruņojums

Galvenie temati