10:41 13 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1137
  • RUB70.0885
Vēlēšanu iecirknis Krievijas vēstniecībā

ASV diplomāti netiks pielaisti Krievijas prezidenta vēlēšanās

© Sputnik / Sergey Melkonov
Krievijā
Saņemt īso saiti
24

Lēmums pamatots ar simetriskiem pasākumiem – ASV prezidenta vēlēšanās Krievijas diplomātiem bija aizliegts novērot balsošanas procesu.

RĪGA, 23. februāris — Sputnik. ASV diplomāti un ārvalstu iestāžu darbinieki Krievijā aizliegts novērot Krievijas prezidenta vēlēšanas, vēstīja Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RT. Šo informāciju sniedza Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs.

"Amerikāņu diplomātiem un ārvalstu iestāžu darbiniekiem Krievijā netiks sniegta atļauja piedalīties procesā, ņemot vērā to, ka vēlēšanu gaitā ASV 2016. gadā Krievijas ārvalstu iestāžu darbiniekiem ASV tāda iespēja netiks sniegta," — paziņoja Rjabkovs.

Viņš piebilda, ka ASV pilsoņi, kuri iekļauti Demokrātisko institūtu un cilvēktiesību biroja vēlēšanu novērošanas misijas sastāvā, "protams, varēs izpildīt visas atbilstošās funkcijas vēlēšanās."

Iepriekš vēstīts, ka Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks šī gada martā gan Krievijas teritorijā, gan ārvalstīs un noslēgsies 18. martā.

Krievijas vēstnieks Igaunijā Aleksandrs Petrovs nosauca gaidāmās Krievijas prezidenta vēlēšanas par galveno iekšpolitisko notikumu valstī, un atgādināja, ka prezidents Krievijā tiek ievēlēts vispārējās tiešās un slepenās vēlēšanās uz sešiem gadiem. 

Pēc temata

Krievija lūdz Latviju sadarboties KF prezidenta pirmstermiņa vēlēšanu organizēšanā
Vēlēšanas Krievijā notiks Latvijas novērotāju klātienē
Diplomāti no Krievijas netiks ielaisti vēlēšanu iecirkņos ASV
EPPA savā rezolūcijā nosodīja Valsts domes vēlēšanās Krimā

Galvenie temati