21:26 21 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Krievijā
Saņemt īso saiti
52

Krievija nesaņems juridisko palīdzību no Latvijas parādu piedziņā no bijušā airBaltic akcionāra – tāds ir tiesas lēmums.

RĪGA, 19. februāris – Sputnik. Rīgas rajona tiesas Jūrmalas tiesu nams atteicās pieņemt juridiskās palīdzības lūgumu no Krievijas lietā par parāda piedziņu no airBaltic, vēsta Vesti.lv.

Krievija lūdza atzīt un izpildīt Latvijā ārvalstu tiesas lēmumu par Air Baltic Corporation (airBaltic) kompānijas vadītāja parādu. Krievijas prasība saistīta ar "Investbank", kurš iepriekš piederējis bijušajam lielākajam Latvijas Krājbanka akcionāram Vladimiram Antonovam.

2012. gada martā "Investbank" uzsāka trīs civilprocesus pret bijušo airBaltic – uzņēmuma Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) un airBaltic akcionāra kā no līdzatbildīgā par izsniegtā aizdevuma piedzīšanu 18,4 miljonu eiro apmērā, procentu un kavējuma naudas piedzīšanu. Saskaņā ar Krievijas mediju datiem, 2011. gada pavasarī "Investbank" noslēdza kredītlīgumus ar BAS – tolaik bija aviokompānijas airBaltic akcionārs – par 2,1 miljona eiro un 9,9 miljonu eiro summu.

Saskaņā ar līgumiem, BAS ik mēnesi bija jāapmaksā procenti, taču 2011. gada novembrī kredītņēmējs pārstāja pildīt kredītsaistības. Tiesa nosūtīja savu lēmumu Tieslietu ministrijai, kura nosūtīs to Krievijas atbildīgajām iestādēm.

airBaltic pārstāvji komentārus nesniedz.

Pēc temata

Krievija varētu arestēt airBaltic lidmašīnas, ja kompānija neapmaksās galvojumu
Satiksmes ministrija neizslēdz pilnīgas airBaltic privatizācijas
ASV ievieš sankcijas pret airBaltic lidmašīnām
Miljonārs-bastotājs: žurnālisti atmaskojuši airBaltic vadītāju
airBaltic pārspēj rekordus

Galvenie temati