15:26 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs

Krievijas premjerministrs aicinājis visas valstis apvienoties cīņā pret ISIS

© Sputnik / Ekaterina Shtukina
Krievijā
Saņemt īso saiti
18

Krievijas Ministru kabineta vadītājs uzsvēra, ka terorisma izplatīšanās ir globāls izaicinājums.

RĪGA, 9. oktobris — Sputnik. Visām valstīm ir jāapvienojas, lai uzvarētu terorismu, paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, vēsta RIA Novosti.

"Pienācis laiks visām valstīm atlikt pie malas ambīcijas un domstarpības un apvienoties, lai iznīcinātu ISIS un citus ekstrēmistiskos grupējumus, kuri patiešām metuši izaicinājumu civilizācijai," — pavēstīja Dmitrijs Medvedevs intervijā Alžīras informācijas aģentūrai APS.

Krievijas Ministru kabineta vadītājs uzsvēra, ka terorisma izplatīšanās ir globāls izaicinājums.

"Tam pretoties bija iespējams tikai kopā. Koordinēti, apvienojot visus iespējamos spēkus un, protams, balstoties uz starptautiskajiem tiesiskajiem aktiem," — paskaidroja politiķis.

Federācijas Padomes Aizsardzības komitejas vadītāja pirmais vietnieks Francis Klincevičs
© Sputnik / Владимир Федоренко

Pagājušajā nedēļā Krievijas Aizsardzības ministrija informēja, ka no ISIS atbrīvots vairāk nekā 91% Sīrijas teritorijas.

Savukārt Krievijas Ārlietu ministrija paudusi viedokli, ka pēc "Islāma valsts" likvidācijas tā vietu varētu ieņemt "Džabhat an Nusra", ko patlaban, spriežot pēc visa, šim nolūkam "sargā" ieinteresētās puses. ĀM Jauno izaicinājumu un draudu lietu departamenta direktora vietnieks Vladimirs Andrejevs norādīja, ka Krievija joprojām aicina visas pasaules valstis apvienoties pret terorismu vērstā frontē, ņemot vērā starptautiskās tiesības, ANO Statūtus un atbilstoši to valstu viedoklim, kuru teritorijā šī cīņa norit. 

Pēc temata

Irānas ĀM vadītājs pastāstīja par ASV nolūkiem Sīrijā
Amerikāņi evakuējuši ISIS vadoņus no Deir ez Zoras rajona, pavēstīja avots
Sīrija aicinājusi ANO atlaist starptautisko koalīciju ASV vadībā
Krievijas ĀM iesaka ASV nekoķetēt ar kaujiniekiem Sīrijā

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  8
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10