03:27 13 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2118
  • RUB89.8963
Krievijā
Saņemt īso saiti
"Rietumi 2017" (53)
58

Līdz šīm brīdim Krievijas un Baltkrievijas karavīri apguvuši militāro vienību kontroli nosacītā pretinieka uzbrukuma laikā, kā arī stratēģiskās operācijas plānošanu atbildības rajonos.

RĪGA, 17. septembris — Sputnik. Pirmais Krievijas un Baltkrievijas kopīgo stratēģisko mācību "Rietumi 2017" posms ir noslēdzies, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Krievijas Aizsardzības ministriju.

"2017. gada 16. septembrī noslēdzies Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas valsts bruņoto spēku stratēģisko mācību "Rietumi 2017" pirmais posms, kas ilga trīs dienas," — teikts ziņojumā.

Mācību dalībnieki ir apguvuši uzdevumus, saistītus ar "struktūrvienību pāriešanu kaujas gatavības režīmā, iziešanu koncentrēšanas rajonos, komandpunktu un vadības punktu izvietošanu, sadarbības un vispārējās nodrošināšanas organizāciju."

Krievijas GKS pretgaisa aizsardzības uzdevumu, kā arī aviācijas un PGA karaspēka grupējuma ietvaros, "izpildījuši pasākumu kompleksu, saistītu ar Centrālā rūpniecības rajona aizsegu no pretinieka gaisa uzbrukuma, izmantojot esošās un mūsdienīgas automatizētās dažādu līmeņu karaspēku vadības sistēmas". Turklāt bija izmēģināta Savienotās Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas valsts izlūkošanas un citu kara vienību līdzekļu savietojamība un mijiedarbība, pastāstīja Aizsardzības ministrijā.

Abu valstu bruņoto spēku struktūrvienības poligonos "Borisovskij" un "Osipovičeskij" atrada un iznīcināja "diversiju grupas", bloķēja "nelikumīgus bruņotos formējumus" un atvairīja nosacītā pretinieka uzbrukumus.

"Šos pašus jautājumus reģionālā karaspēka grupējuma sastāvā Rietumu virzienā apguvuši Rietumu militārā apgabala, Baltijas flotes, GKS, Gaisa desanta vienīgas un Speciālās vienības poligonos "Lužskij", "Pravdinskij", "Strugi krasnije", kā arī Baltijas jūras poligonos," — atzīmēja militārajā resorā.

Kopīgas Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku stratēģiskās mācības "Rietumi 2017" norisinās no 14. līdz 20. septembrim, tajās piedalās 12,7 tūkstoši karavīru. Mācību galvenie mērķi — pilnveidot dažādu līmeņu operatīvo štābu saderību, perspektīvo militāro vienību vadības sistēmu salāgojumu.

Organizatori uzaicināja novērot mācības arī NATO un Lietuvas pārstāvjus, tomēr rietumu politiķi joprojām pauž bažas jautājumā par gaidāmajām mācībām, piemēram, Lietuvas aizsardzības ministrs paziņojis, ka gaidāmajās mācībās "Rietumi 2017" īpaši bīstamas esot mācību organizatoru kļūdas un provokācijas.

Iepriekš Krievijas aizsardzības ministra vietnieks ģenerālleitnants Aleksandrs Fomins informēja, ka mācības tiek organizētas ar mērķi uzlabot aizsardzību — tajās tiks apgūta cīņā ar teroristiem, kuri gūst atbalstu ārvalstis. Viņš uzsvēra: versijas par to, ka mācībās tiek gatavots placdarms Lietuvas, Polijas vai Ukrainas okupācijai, ir nepatiesas.

Baltkrievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks Oļegs Belokoņevs informēja, ka ažiotāža, ko minēto mācību jautājumā saceļ vairākas valstis, nav saprotama, ņemot vērā NATO spēku paplašināšanos pie Baltkrievijas un Krievijas robežām. Pie tam Baltkrievijas prezidents vairākkārt atzīmējis, ka ārvalstu pārstāvjiem dāvāta iespēja novērot mācības.

© Ruptly
Pirmais Krievijas un Baltkrievijas kopīgo stratēģisko mācību "Rietumi 2017" posms ir noslēdzies
Temats:
"Rietumi 2017" (53)

Pēc temata

Mācības "Rietumi 2017", trešā diena. Karo desantnieki un PGA
Rietumi 2017: Krievijas Aizsardzības ministrija lūdz Eiropu gulēt mierīgi
Aizsardzības ministrija gaida informācijas uzbrukumus "Rietumi 2017" mācību laikā
Krievijas Aizsardzības ministrija atbildējusi uz Vācijas izteikumiem par mācībām "Rietumi 2017"

Galvenie temati