08:13 22 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Krievijā
Saņemt īso saiti
72

S-500 pieder pie jaunākās zenītraķešu sistēmu "zeme-gaiss" paaudzes. Tas ir universāls tālās darbības un pārtveršanas komplekss.

RĪGA, 9. aprīlis — Sputnik. Krievijas Gaisa kosmiskie spēki tuvākajā laikā saņemt perspektīvo zenītraķešu kompleksu S-500, informē RIA Novosti, atsaucoties uz GKS virspavēlnieka ģenerālpulkveža Viktora Bondareva vārdiem.

"Mēs ik gadus saņemam piecus zenītraķešu sistēmu S-400 komplektus, jaunas radiolokācijas stacijas. Šie tempi mūs apmierina, norit attīstība, līdz ar rūpniecību nestāvam uz vietas, paātrināti tiek izstrādāts jaunais komplekss S-500, un tuvākajā laikā ar to tiks apbruņoti pretgaisa aizsardzības spēki," — pastāstīja GKS komandieris.

Iepriekš Krievijas Žukova vārdā nosauktās Gaisa kosmiskās aizsardzības kara akadēmijas priekšnieks ģenerālleitnants Vladimirs Ļaporovs informēja, ka Bruņotajos spēkos jau uzsākta speciālistu sagatavošana darbam ar S-500.

S-500 pieder pie jaunākās zenītraķešu sistēmu "zeme-gaiss" paaudzes. Tas ir universāls tālās darbības un pārtveršanas komplekss, kura darbības rādiuss sasniedz 600 kilometrus. Sistēma var vienlaikus notriekt līdz 10 ballistiskās raķetes, kuru ātrums sasniedz 7 km/sek., kā arī lidmašīnas, helikopterus un spārnotās raķetes.

Pēc temata

Krievijas AM informē par bruņojuma uzlabošanu Rietumu kara apgabalā un Piemaskavā
Zenītraķešu kompleksi S-400 sākuši dežūru Krievijas ziemeļrietumos
Krievija pastiprinās kosmisko aizsardzību, reaģējot uz amerikāņu PRA Eiropā
Krievijas ĀM atbildēja NATO par "agresiju", atgādinot par iznīcinātājiem Igaunijā
Kāpēc ASV pārmet Krievijai INF līguma pārkāpšanu

Galvenie temati