09:57 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Krievijā
Saņemt īso saiti
153

Arheoloģiskā kontrole programmas "Mana iela" ietvaros Maskavā devusi iespēju atrast vairāk nekā tūkstoš artefaktus un vēsturisku ēku fragmentus.

RĪGA, 2. aprīlis — Sputnik. Arheologi atraduši Maskavas centrā "slepenu telpu", kas ļāvusi pilsētas aizstāvjiem XVI gs. noklausīties pretinieku viņpus cietokšņa sienām. Informācija par to publicēta Krievijas galvaspilsētas mēra un valdības oficiālajā portālā, vēsta RIA Novosti.

"Auss" pie Ķīnas sienas pamata ir lielākais atklājums, taču speciālisti, kuri novēro sagatavošanās darbus programmas "Mana iela" īstenošanai, Lubjanskas ielas un Novaja laukumā atraduši vairāk nekā 150 artefaktus, kas saglabājušies no XVI — XIX gs.

Lielāko daļu atradumu veido XVIII-XIX gs. keramika, vēstīts portālā ar atsauci uz galvaspilsētas arheoloģijas biroju. Artefaktu vidū ir trīs sarkano mālu keramikas fragmenti, kas datēti ar XVI gs., piecas svina lodes, divas metāla pogas, dzelzs bulta un XVII gs. lielgabala lode.

Informācija liecina, ka arheoloģiskā kontrole turpināsies visos "Manas ielas" būvlaukumos no aprīļa līdz septembrim. Agrākajos gados šis darbs dāvājis iespēju atrast vairāk nekā tūkstoš artefakti un vēsturisko būvju fragmenti.

Pēc temata

Igauņu arheologu atraduma noslēpums netiks atklāts
Kaut kas pārsteidzošs: arheologi pirmo reizi 500 gadu laikā atvēruši Kristus kapu
Sengrieķu cietoksnis Krimā

Galvenie temati