19:19 07 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Krievijā
Saņemt īso saiti
229

Pērn Sanktpēterburgā Latišskih strelkov (Latviešu strēlnieku) ielā parādījās monuments, kas aicināja iedzīvotājus pievērst uzmanību ielas nosaukumam.

RĪGA, 25. marts — Sputnik. Sanktpēterburgā parādījies latviešu strēlniekiem veltīts monuments, stāsta interneta blogeris rzhavin77.

Piemineklis uzstādīts nama pagalmā Latišskih strelkov (Latviešu strēlnieku) ielā.

Piemiņas staba uzstādīšanu finansējusi publiskā akciju sabiedrība "GIT", kas nolēma īstenot programmu "Pilsētas Enciklopēdija".

Programmas mērķis — piesaistīt iedzīvotāju uzmanību ielu nosaukumiem, likt padomāt par cilvēkiem un notikumiem, kam par godu nosauktas vietas, kurās viņi dzīvo.

"Ar projektu "Pilsētas Enciklopēdija" mēs vēlamies lūgt mūsu pilsētas iedzīvotājus padomāt un izprast, kam par godu nosauktas ielas, kurās viņi dzīvo, — raksta PAS "GIT" pārstāvis Grants Agasjans kompānijas mājaslapā. — Pie tam mēs ceram ne tikai uz pozitīvu efektu. Ja cilvēki, uzzinājuši patiesību, gribēs nomainīt šos nosaukumus, ierosinās jaunus vai atgriezīsies pie vēsturiskajiem nosaukumiem, viņi sniegs savu artavu mīļotās pilsētas attīstībā."

Можно найти такой ракурс, что уже не Pokémon Go!, а Monument Go! получается
Piemineklis latviešu strēlniekiem Sanktpēterburgā, Latišskih strelkov ielā

Piemineklis tika atklāts 2016. gada 14. novembrī — Pirmā pasaules kara noslēguma piemiņas dienā.
Monuments izveidots kā granīta piemiņas stabs. Pie tā piestiprināta Krievijas impērijas armijas latviešu strēlnieku bataljonu cīnītāju krūšu nozīmes precīza kopija.

Patiesībā tas pat nav piemineklis, jo projekta sponsori nav saņēmuši atbilstošu atļauju. Tāpēc no juridiskā viedokļa tas ir "pagalma teritorijas labiekārtojuma elements".

 На нагрудном знаке аббревиатура на двух языках: Л.С.Б. и L.S.B. То есть, латышский стрелковый батальон, latviešu strēlnieku bataljons
Uz krūšu nozīmes abreviatūra divās valodās: Л.С.Б. un L.S.B. Tātad "латышский стрелковый батальон" un "latviešu strēlnieku bataljons"

Kas ir latviešu strēlnieki

Latviešu strēlnieki — strēlnieku (kājnieku) vienības, ko no 1914. gada Krievijas impērijas armijā formēja no brīvprātīgajiem Latvijas (Vidzemes, Kurzemes un Vitebskas guberņu) iedzīvotājiem. Tās bija nacionālās vienības — lielākā daļa karavīru runāja latviski, neprata vai slikti prata krievu valodu.

Pirmās latviešu strēlnieku vienības izveidojās jau 1914. gada rudenī, taču tikai 1915. gadā tika organizētas cīņasspējīgas vienības. Karavīri saņēma formastērpus un atbilstošus ieročus, vienībās izveidojās struktūra. Šī iemesla dēļ parasti tiek norādīts, ka latviešu strēlnieku vienības veidojās 1915. gadā.

1918. gada aprīlī veidojās Latviešu strēlnieku padomju divīzija. Bija arī citi latviešu bataljoni un vienības. Latviešu strēlniekiem bija uzticēta visa Kremļa, valdības un biedra Ļeņina apsardze.

Pēc temata

Summertime: "Maskavas virtuozi" un Latvijas bomonds
Rīgā sākušās Krievu kultūras dienas
Sanktpēterburga aicina mācīties universitātē

Galvenie temati