21:27 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2053
  • RUB89.3155
Krievijā
Saņemt īso saiti
51

Zenītraķešu kompleksi S-400 pārbaudīs Rietumu kara apgabala pašreizējo gaisa kosmiskās aizsardzības sistēmu un organizēs vairākas mācības.

RĪGA, 8. decembris — Sputnik. Zenītraķešu kompleksi S-400 "Triumf" uzsākuši pārbaudes dežūru Krievijas ziemeļrietumos, informē RIA Novosti.

Rietumu kara apgabala preses dienesta priekšnieks Igors Migunovs pastāstījis, ka jauno S-400 uzdevums ir nodrošināt Krievijas gaisa telpas robežu apsardzi.

Informācijas aģentūra vēsta, ka ZRK S-400 pārbaudīs Rietumu kara apgabala pašreizējo gaisa kosmiskās aizsardzības sistēmu un organizēs vairākas mācības.

Vēstīts, ka S-400 "Triumf" spēj atvairīt visu mūsdienīgo un perspektīvo gaisa uzbrukuma līdzekļu, tostarp arī bumbvedēju uzbrukumus, ballistiskās un spārnotās raķetes. Kompleksa iespējas ļauj pārtvert mērķus līdz 400 km rādiusā un līdz 30 km augstumā. So mērķu pārvietošanās ātrums var sasniegt 4,8 km/sek.

Iepriekš Baltijas valstu valdības jau vairākkārt paudušas satraukumu par Krievijas zenītraķešu kompleksu dislokāciju Pleskavas un Kaļiņingradas apgabalos, taču Krievijas valdība uzsver, ka bruņojuma pārvietošanās Krievijas teritorijā norit tikai mācību mērķiem, un bruņojums, kas pastāvīgi dislocēts valsts ziemeļrietumos, paredzēts tikai aizsardzībai.

Pēc temata

Bijušais NATO ģenerālsekretārs atkal aicinājis ASV ieņemt "pasaules žandarma" vietu
Krievija pastiprinās kosmisko aizsardzību, reaģējot uz amerikāņu PRA Eiropā
Raķešu nepilnvērtības komplekss: kāpēc "Iskanders" satrauc NATO

Galvenie temati