00:16 27 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Krievijā
Saņemt īso saiti
41

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova komentēja ASV Valsts departamenta paziņojumu par iespējamiem ekstrēmistu uzbrukumiem Krievijas pilsētām, ja turpināsies karadarbība Sīrijā.

RĪGA, 29. septembris — Sputnik. Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova komentēja ASV Valsts departamenta paziņojumu par iespējamiem ekstrēmistu uzbrukumiem Krievijas pilsētām, ja turpināsies karadarbība Sīrijā, ziņo RIA Novosti.

Sīrijas pilsēta Homsa.
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Iepriekš ASV Valsts departamenta oficiālais pārstāvis Džons Kirbijs centās iebiedēt Maskavu ar ekstrēmistu uzbrukumiem Krievijas pilsētām un militārajiem zaudējumiem Sīrijā. Amerikāņu diplomāts paziņoja, ka gadījumā, ja pilsoņu karš Sīrijā turpināsies, ekstrēmisti izmantos varas vakuumu. Viņš uzsvēra, ka Krievija turpinās zaudēt resursus.

Marija Zaharova uzdeva Valsts departamentam vairākus jautājumus: par kādiem tieši ekstrēmistiem runā resors, un vai viņi nav saistīti ar Sīrijas mēreno opozīciju, kuras atšķiršanu no teroristiem vairākkārt pieprasījusi Maskava.

"Vai jums nešķiet, ka tamlīdzīgi pareģojumi par "līķiem maisos", "teroraktiem Krievijas pilsētās" un "notriektām lidmašīnām" vairāk atgādina komandu "Fas!", nevis diplomāta komentārus?" – raksta Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve savā lapā Facebook.

Savukārt Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs izteica viedokli, ka Valsts departamenta pārstāvja vārdi saistīti ar Baltā nama "emocionālu uzliesmojumu", ņemot vērā Vašingtonas nespēju pildīt Sīrijas jautājumā noslēgto vienošanos. Pie tam diplomāts norādīja, ka draudi par iespējamiem teroristu uzbrukumiem apliecina ASV pašreizējās administrācijas politisko zemiskumu.

Pēc temata

Vašingtona informē, ka uzbrukumā automašīnu kolonnai Sīrijā ir atbildīga Krievija
Lielbritānija izvērtēs iespēju Sīrijas dēļ noteikt sankcijas pret Krieviju
ASV rūpīgi izplānotā "netīšā uzbrukuma" Sīrijā negaidītās sekas Tuvajos Austrumos

Galvenie temati