06:26 07 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Krievijā
Saņemt īso saiti
35

Jaunākās nesējraķetes izstrādes darbus plānots pabeigt rekordīsā laikā.

RĪGA, 22. augusts — Sputnik. "Roskosmos" izlēmis jaunajai supersmagās klases raķetei izmantot dzinējus RD-171, kas tika izstrādāti programmas "Enerģija-Buran" vajadzībām, tāpēc darbi pie tās tiks noslēgti rekordīsā laikā — tie prasīs 5 līdz 7 gadus.

Pirmais starts Austrumu kosmodromā. Foto no arhīva
© Sputnik / Марина Лысцева ТАСС/POOL

Aģentūra RIA Novosti ziņo, ka intervijā avīzei "Izvestija" raķešu kosmiskās korporācijas "Energija" ģenerāldirektors Vladimirs Solncevs pavēstījis, ka ūdeņraža shēmu izmantošana topošās nesējraķetes pirmajā un otrajā pakāpē pagaidām netiek plānota, bet trešajai pakāpei speciālisti plāno izmantot jau ekspluatējamās "Angaras"elementu.

"Tāda kompilācija ļaus ietaupīt gan laiku, gan naudu. Mēs ņemam to, kas jau ir, nenesam papildu izdevumus un neaizejam "gadu desmitu perspektīvā". Esmu pārliecināts, ka supersmagās (raķetes — red.) izstrāde pēc šīs shēmas iespējama ļoti īsā laikā — runa ir par pieciem līdz septiņiem gadiem," — pastāstīja Solncevs.

Viņš paskaidroja, ka projektējamā raķete, kuras kravas celtspēja sastāda 80 tonnas, kļūs par nākotnē gaidāmās Mēness apgūšanas programmas pamatu. Pie tam "Roskosmos" vēlas atteikties no supersmagās "Angara A5V" ar ūdeņraža pakāpi. Saskaņā ar projektu, tās kravas celtspēja varēja sastādīt ne vairāk kā 38 tonnas lietderīgās slodzes.

Jaunā nesējraķete dāvās Krievijai iespēju īstenot visas ar Mēness programmu saistītās ambīcijas, uzsvēra Solncevs. Gada sākumā kļuva zināms, ka pirmā pilotējamā lidojuma termiņi uz Mēnesi no Austrumu kosmodroma tiek atlikti līdz 2035. gadam.

Pēc temata

NASA publicē jaunos Plutona uzņēmumus
10 gadus orbītā: kā izskatās Mars
Kā Ventspils mežā klausās kosmosu

Galvenie temati