01:47 13 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2118
  • RUB89.8963
Latvijā
Saņemt īso saiti
58

Latvijas varasiestādes nav īpaši labvēlīgi noskaņotas pret Uzvaras simbolu – Georga lentīti, tomēr arī šogad to būs iespējams saņemt. Krievijas sabiedriskās kustības "Uzvaras brīvprātīgie" vadītāja pastāstīja, kā to izdarīt.

RĪGA, 28. aprīlis – Sputnik. "Aktīvisti izdalīs Georga lentītes ne tikai Krievijā, bet arī ārvalstīs. Tas kļuvis iespējams, jo pērn mums parādījās "Uzvaras brīvprātīgo" pārstāvniecības citās valstīs. 29 mūsu starptautiskās komandas pievienojas akcijai "Georga lentīte" citās valstīs: Ēģiptē, Palestīnā, Beļģijā, Polijā, Kirgīzijā, Libānā, Kazahstānā, Peru. Svarīgi ir tas, ka mūsu aktīvisti izdalīs lentītes pat valstīs, kuru varasiestādes nav īpaši labvēlīgi noskaņotas pret Uzvaras simbolu, piemēram, Latvijā," Krievijas sabiedriskās kustības "Uzvaras brīvprātīgie" vadītāja Olga Ameļčenkova pastāstīja konferencē, kas bija veltīta akcijas "Georga lentīte" sākumam Krievijā.

Viņa norādīja: lai saņemtu lentīti Latvijā, ir jāuzraksta "Uzvaras brīvprātīgo" sabiedrībai sociālajā tīklā Facebook, un brīvprātīgie piegādās Uzvaras simbolu.

2020. gada septembrī Saeima pirmajā lasījumā apstiprināja likuma grozījumus, kas aizliedz Georga lentītes lietojumu publisku pasākumu gaitā – gan izklaides un svētku pasākumos, gan sapulcēs, gājienos un piketos. Grozījumus izstrādājuši Nacionālās apvienības deputāti.

Iepriekš Saeima apstiprināja grozījumus likumā par publiskajiem pasākumiem, kas aizliedz bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku, kā arī likumsargu formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Pēc temata

Pliners: nevienu nespiež nēsāt Georga lentīti, tomēr cilvēkiem uz to ir tiesības
Saeimā plāno aizliegt Georga lentīti. Kā to nepieļaut?
Saeima pirmajā lasījumā apstiprinājusi aizliegumu publiski lietot Georga lentītes
Tas ir arī latviešu uzvaras simbols: KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Tagi:
Georga lentīte, Uzvaras diena, Latvija

Galvenie temati