14:46 12 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2170
  • RUB89.4671
  • RUB89.9947
Latvijā
Saņemt īso saiti
92

Covid-19 dēļ cilvēki sāka vairāk braukt ar divriteņiem, taču kravu konteineru trūkuma dēļ pieauga piegādes cenas.

RĪGA, 7. aprīlis - Sputnik. Dažādu starptautisko notikumu dēļ Latvija piedzīvo velosipēdu un to rezerves detaļu trūkumu, pastāstīja Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks sarunā ar portālu Jauns.lv.

Silenieks norādīja, ka visā pasaulē vērojams velosipēdu un to rezerves detaļu trūkums.

Sakarā ar Covid-19 pandēmiju divriteņu lietošana patlaban ievērojami pieaug gan Latvijā, gan pasaulē kopumā. Otrais iemesls šādam pieaugumam ir pasaules un Eiropas klimata politika, kā rezultātā ir finansiāls atbalsts velo infrastruktūrai. Šie līdzekļi nonāk arī Latvijā.

"Covid-19 dēļ cilvēki vairāk sāk braukt ar velosipēdiem. Visā pasaulē pietrūkst velosipēdu un - līdz ar to arī velosipēdu detaļu. Ja to trūkst Eiropas noliktavās, tad skaidrs, ka trūkst arī Latvijā," stāsta Silenieks.

Turklāt daudzas preces tiek piegādātas no Ķīnas. Kravu konteineru trūkuma dēļ piegāžu cenas uz Eiropu pieauga 2-3 reizes salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Notikušais ar konteinerkuģi Ever Given, kas iestrēdzis Suecas kanālā, arī ievērojami ietekmēja cenu kāpumu. Savu lomu spēlē arī sabojātas ASV un Ķīnas attiecības, jo tiek darīts viss, lai no Ķīnas neko nepirktu.

"Tā visa rezultātā aug cenas gan velosipēdiem, gan detaļām, pie tam vēl tie nav pieejami," Silenieks teica.

Jāatzīmē, ka pērn Latvijā tika novērots būtisks velosipēdu zādzību skaita pieaugums.

Pēc temata

"Nekā lieka". Kā Urālu iedzīvotāja uz diviem gadiem atteikusies no pirkumiem
Karš par ratiņiem: Latvijā strādā jaunie ierobežojumi

Galvenie temati