13:47 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
40

Lieldienu brīvdienās Latvijā darbojās masveida vakcinācijas centri, kuros galvenokārt tika izplatīta AstraZeneca vakcīna, daudzi cilvēki atteicās vakcinēties ar šo preparātu.

RĪGA, 7. aprīlis - Sputnik. Latvija saņēma 10 530 Pfizer/BioNTech Covid-19 vakcīnas devu, informēja vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda, vēsta Тvnet.lv.

Visas saņemtās devas tiks izmantotas cilvēku vakcinācijai, kas vecāki par 60 gadiem, iedzīvotājiem ar hroniskām slimībām, personām, kuras vienā mājsaimniecībā aprūpē hroniski slimus bērnus un bērnus ar imūnsupresiju, personas, kuras mājās aprūpē smagi slimas personas, veselības aprūpes darbiniekiem, ilgstošas sociālās aprūpes centru darbiniekiem.

Nākamā vakcīnu piegāde Latvijā gaidāma piektdien, 9. aprīlī, plānots saņemt 10 925 AstraZeneca vakcīnas devu.

Pirmdien, 12. aprīlī, Latvijā tiks piegādātas vēl 11 700 Pfizer/BioNTech vakcīnas devu.

Iepriekš Latvijas Veselības ministrs Daniels Pavļuts paziņoja, ka ļoti daudz cilvēku atteicās vakcinēties ar AstraZeneca preparātu. Masu vakcinācijas centros nogādāja tieši AstraZeneca vakcīnas. Moderna vakcīnas pašlaik ir pieejamas galvenokārt ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs, bet Pfizer vakcīnu Latvijā brīvdienās bija maz.

Pēc temata

NMPD vadītāja uzstājās pret Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu Latvijā
Mājdzīvnieku vakcinācija pret Covid-19: Latvija varētu visus apsteigt?
Portugāle ir gatava piešķirt Latvijai Covid-19 vakcīnu
Pavļuts sola priekšrocības pret Covid-19 vakcinētām personām
Tagi:
vakcīna, koronavīruss

Galvenie temati