13:32 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
85

Banka "Citadele" ir parakstījusi līgumu ar likvidējamo "ABLV Bank" par lielākās daļas tai piederošā hipotekārā kredītportfeļa iegādi.

RĪGA, 20. marts — Sputnik. Latvijas finanšu koncerns "Citadele" iegādāsies lielāko daļu likvidējamajai "ABLV Bank" bankai piederošā hipotekārā kredītportfeļa, kas aptver vairākus tūkstošus hipotekāro līgumu par kopējo summu vairāk nekā 170 miljoni eiro, vēsta Тvnet.lv.

Darījumu plānots pabeigt šā gada otrajā pusē, bet ikviens darījumā iekļautais klients individuāli tiks informēts par turpmāko rīcību. Visi kredīta līgumi paliek spēkā atbilstoši spēkā esošajiem nosacījumiem.

Ši darījuma rezultātā "Citadele" cer dabūt vairāk vietējo klientu. "Šī kvalitatīvā hipotekārā kredītportfeļa iegāde ir vēl viens solis mūsu izaugsmē un mūsu apņemšanās atbalstīt vietējos klientus," pauda bankas "Citadele" valdes priekšsēdētājs Jūhans Okerblums. Atgādinām, ka "Citadele" arī nodarbojas ar "ABLV Bank" valsts garantēto kompensāciju sadali starp bijušajiem klientiem.

"ABLV Bank" bankas likvidators Andris Kovaļčuks uzsvēra, ka bankas galvenais mērķis bija izsniegto kredītu atgūšana, lai piesaistītu nepieciešamos līdzekļus kreditoru prasījumu apmierināšanai. Kovaļčuks nosauca ABLV hipotekāro kredītu portfeli par vienu no vērtīgākajiem aktīviem.

"Citadele Group" ir Latvijas finanšu koncerns, kas sniedz bankas pakalpojumus, kā arī finanšu un aktīvu pārvaldīšanas pakalpojumus. "Citadele Group" galvenais birojs atrodas Rīgā, bet meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē.

2018. gada februārī ASV Finanšu ministrija apsūdzēja ABLV, tobrīd otro lielāko banku Latvijā, kura bija lielākā neatkarīgā privātā banka valstī, naudas atmazgāšanā, saiknē ar Ziemeļkoreju saistītām transakcijām un ierēdņu uzpirkšanā. Banka pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju, jo to nenolēma glābt nedz ECB, nedz Latvijas Banka.

Fizisko personu noguldījumi līdz 100 tūkstošiem eiro jau tiek izmaksāti, bet lielākiem, kā arī juridisko personu noguldījumiem, tiks veikta pārbaude saskaņā ar apstiprināto metodoloģiju.

Pēc temata

Ziņas par "aizdomīgiem" Latvijas banku klientiem tiks nodotas ASV
Finansists: Latvijai laiks aizmirst ārzonas un atsaukt atmiņā šprotu zvejas metodes
Beneficiārs – lācis: kādus pārsteigumus sagādā banku piesardzība
Esam bijuši pasīvi: FKTK sola apdrošinātājiem to pašu, kas ticis bankām
Tagi:
bankas

Galvenie temati