09:38 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Latvijā
Saņemt īso saiti
22

Aptaujas rezultāti liecina, ka kopš pandēmijas sākuma Latvijas iedzīvotāji samazinājuši fizisko aktivitāšu daudzumu, īpaši mazkustīgi ir kļuvuši jaunieši.

RĪGA, 15. marts - Sputnik. Saskaņā ar pētījuma "Benu aptiekas Stresa termometra" datiem, kas tika veikts kopā ar Gemius, 37% respondentu atzīmēja, ka pandēmijas periodā Latvijā ir samazinājies iedzīvotāju fiziskās aktivitātes līmenis, raksta Bb.lv.

Īpaši ievērojami samazinājies fiziskās slodzes līmenis jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem. 46% aptaujāto atzīmējuši šādu dinamiku.

Fizisko aktivitāšu daudzums ir palielinājies 16% respondentu, 43% tas nav mainījušies, bet 4% nevarēja sniegt konkrētu atbildi.

Vēl 25% respondentu paziņoja, ka pandēmijas periodā svaigā gaisā uzturas biežāk nekā agrāk (10% ievērojami biežāk, 15% nedaudz biežāk), bet 46% uzturēšanās laiks svaigā gaisā nav mainījies, bet 26% retāk iziet no mājām.

Fiziskas aktivitātes samazinājums vairāk novērots vīriešiem nekā sievietēm – attiecīgi 41 procents un 33 procenti. Mazāk nekā iepriekš uzturas svaigā gaisā 31% vīriešu un 23% sieviešu.

Kopumā aptaujā piedalījās 1713 respondenti.

Iepriekš vēstīts, ka pēc Stradiņa Rīgas universitātes psiholoģijas laboratorijas vadītājas Jeļenas Koļesņikovas domām, "koronakrīze", tāpat kā jebkurš cits ilgstošs stress, būtiski ietekmējusi cilvēku emocionālo un fizisko stāvokli.

Viņa konstatēja, ka izplatītākās problēmas šajā periodā ir enerģijas trūkums, galvas sāpes, problēmas ar miegu un apetīti.

Speciāliste uzsver, ka aug uzbudinājums, bailes, skumjas, cilvēkus pārņem apātija vai izsīkums, depresīvs stāvoklis. Cilvēki biežāk konfliktē ar tuviniekiem vai citiem cilvēkiem. Daļa pastiprināti lieto alkoholu un narkotikas. Ja ir tieksme pēc alkohola vai citām atkarību radošām vielām, viņa atgādināja, šie simptomi ar laiku kļūst aizvien izteiktāki. Stresa situācijā pastāv liels veselības problēmu saasināšanās risks, viņa atklāja savus novērojumus.

Pēc temata

Antivielas pret Covid-19 ir tikai katram desmitajam Zemes iedzīvotājam
"Vakcīnas var droši apvienot ar alkoholu": Manavakcina.lv tvīts radījis skandālu
Vai ar koronavīrusu var slimot mūžīgi? Zinātnieki izsaka pieņēmumus
Mediķi brīdina: trešajā vilnī nāksies hospitalizēt pat 300 cilvēkus dienā
Tagi:
iedzīvotāji, pandēmija

Galvenie temati