11:46 18 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
68

Ikdienas izdevumu segšana vislielākās grūtības sagādā mājsaimniecībām, kurās dzīvo vientuļie pensionāri (vecumā no 65 gadiem) vai viens pieaugušais ar bērniem.

RĪGA, 14. marts — Sputnik. Grūtības ar ikdienas izdevumu segšanu Latvijā pērn bija 27,2% mājsaimniecību, tas ir par 1,4 procentpunktiem mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Latvijas iedzīvotāji norādījuši, ka vēlamā minimālā summa ikdienas izdevumu segšanai vienai personai būtu vismaz 561 eiro mēnesī.

Salīdzinoši viegli vai ar nelielām grūtībām ikdienas izdevumus sedz 62,8% aptaujāto iedzīvotāju, 2019. gadā šī daļa bija 62,4%. Viegli vai ļoti viegli ar ikdienas izdevumiem tiek galā 10% mājsaimniecību, gadu iepriekš tādu bija 9%.

Labāka situācija ir Rīgas un Pierīgas mājsaimniecībās – tur 12,9% un 10,5% attiecīgi sedz savus izdevumus bez grūtībām vai salīdzinoši viegli.

Vidzemē un Kurzemē ikdienas izdevumus sedz ar nelielām grūtībām vai samērā viegli 68,5% un 66,9% saimniecību.

Zemgalē un Latgalē aptuveni trešdaļa mājsaimniecību pesimistiski novērtē savas iespējas segt ikdienas izdevumus – attiecīgi 35,1% un 32% mājsaimniecību atzīst, ka tiek galā ar šo jautājumu ar grūtībām vai ar lielām grūtībām.

Ikdienas izdevumu segšana vislielākās grūtības sagādāja vientuļo senioru (no 65 gadiem) mājsaimniecībām un mājsaimniecībām ar vienu pieaugušo un bērniem – attiecīgi 42,1% un 37,5% šādu mājsaimniecību atzīst, ka tiek galā ar ikdienas izdevumiem ar grūtībām vai ar lielām grūtībām. Visvieglāk ar izdevumiem tiek galā pāris ar diviem bērniem – tikai 11,1% no šādam mājsaimniecībām norādīja, ka tām ir grūti vai ļoti grūti segt ikdienas izdevumus.

2020. gadā Latvijas iedzīvotāji norādījuši, ka vēlamā minimālā summa ikdienas izdevumu segšanai vienai personai būtu vismaz 561 eiro mēnesī. Tas ir par 18 eiro jeb par 3,2%, mazāk nekā pirms gada, kad vēlamā summa bija 579 eiro mēnesī.

Pēc temata

Latvijā nabadzībai ir sievietes seja, par ko runā skaitļi
Bez darba nesēdēja: ar ko Latvijas iedzīvotāji nodarbojās pašizolācijas laikā
Eurostat: vecāka gadagājuma sievietes Latvijā dzīvo vientulībā
Sievietēm Latvijā ir problēmas ar laiku un algu: LBAS vērsās pie ministriem
Tagi:
ienākumi, nauda, iedzīvotāji, Latvija

Galvenie temati