10:11 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Latvijā
Saņemt īso saiti
36

Pandēmijas un ilgstošā ārkārtējās situācijas režīma apstākļos valdība iegrimusi domās par iespēju piešķirt līdzekļus kampaņai veselīga dzīvesveida propagandai.

RĪGA, 12. marts — Sputnik. Latvijas valdība plāno tuvākajā laikā atvēlēt 330 tūkstošus eiro kamapaņai ar mērķi mazināt iedzīvotāju emocionālo spriedzi un popularizēt veselīgu dzīves veidu, stāsta Press.lv.

Valdība izskatījusi informatīvo atskaiti par komplekso komunikāciju kampaņu īstenošanu, kas nepieciešamas Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī 2021. gadā.

Kampaņas mērķis būs panākt, lai esošie drošības noteikumi būtu precīzāki un saprotamāki. Tomēr tās izstrādātāji plāno ne tikai palielināt epidemioloģisko drošību, bet arī mazināt emocionālo spriedzi, kas valda sabiedrībā.

Iepriekš vēstīts, ka pēc Stradiņa Rīgas universitātes psiholoģijas laboratorijas vadītājas Jeļenas Koļesņikovas domām, "koronakrīze", tāpat kā jebkurš cits ilgstošs stress, būtiski ietekmējusi cilvēku emocionālo un fizisko stāvokli.

Viņa konstatēja, ka izplatītākās problēmas šajā periodā ir enerģijas trūkums, galvas sāpes, problēmas ar miegu un apetīti.

Speciāliste uzsver, ka aug uzbudinājums, bailes, skumjas, cilvēkus pārņem apātija vai izsīkums, depresīvs stāvoklis. Cilvēki biežāk konfliktē ar tuviniekiem vai citiem cilvēkiem. Daļa pastiprināti lieto alkoholu un narkotikas. Ja ir tieksme pēc alkohola vai citām atkarību radošām vielām, viņa atgādināja, šie simptomi ar laiku kļūst aizvien izteiktāki. Stresa situācijā pastāv liels veselības problēmu saasināšanās risks, viņa atklāja savus novērojumus.

Pēc temata

5 mīti par depresiju. Sen jau laiks aizbīdīt tos pažobelē
Aptauja: vairāk nekā pusei Latvijas jauniešu ir emocionālas problēmas
Ārsti pastāstīja, kā alkohols ietekmē cilvēku organismu vecumā virs 40 gadiem
Kāpēc Latvijas Valsts policijas darbinieki izdara pašnāvību
"Tas reiz beigsies": kā pozitīvi stāties pretī koronavīrusam
Tagi:
valdība, sabiedrība, Latvija, koronavīruss

Galvenie temati