14:08 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
70

Jēkabpils pašvaldība neplāno izcelt no Daugavas no padomju karavīru apbedījuma vietas nozagto lielgabalu.

RĪGA, 11. marts — Sputnik. Jēkabpils novada pašvaldība neplāno izcelt no Daugavas lielgabalu, kas nozagts no padomju karaviriem veltītā memoriāla, vēsta Jauns.lv.

23. februāra naktī Jēkabpilī tika sapostīts 1944. gadā bojā gājušo padomju karavīru apbedījuma vietā uzstādītais memoriāls – kapa vietā novietoto lielgabalu aizveda ar traktoru nezināmā virzienā.

Jēkabpils domes bijušais priekšsēdētājs Gundars Kalve (Nacionālā apvienība) sniedza interviju pazīstamajai publicistei Elitai Veidemanei, kurā atklāti neatzinās, ka būtu pastrādājis šo vandālisma aktu, tomēr deva mājienu, ka lielgabals, iespējams, atrodas Daugavas dzīlēs.

Drīz vien Valsts policija informēja, ka krimināllietas izmeklēšanā par lielgabala demontāžu Jēkabpilī noteikts iespējamais vaininieks, bet lielgabals patiešām guļ Daugavā, tās iespējamā atrašanās vieta ir fiksēta.

Spriežot pēc visa, lielgabals paliks upes dibenā, ja tas būs atkarīgs no Jēkabpils domes.

Pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis atzina, ka pašvaldībai nav resursu tādu darbu veikšanai, budžeta līdzekļi tiem nav paredzēti, jo lielgabals nav pašvaldības īpašums.

Viņš piezīmēja, ka nesaskatot iemeslus, kuru dēļ pašvaldībai vajadzētu minētajā darbā iesaistīties.

Viņš piebilda, ka pašvaldība novērtēs savas dalības iespējas, piemēram, ja tiks saņemts atbilstošs ierosinājums no Ārlietu ministrijas.

Pēc temata

Krievija vēlētos iegūt īpašumā pieminekli Rīgas atbrīvotājiem: ĀM par sarunām
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Skabarga latviešu acīs: kam nedeva mieru piemineklis karavīriem Jēkabpilī
Pieminekli neviens vairs neieraudzīs: nopratinātais nacionālpatriots sniedza interviju
Tagi:
policija

Galvenie temati