11:40 26 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2225
  • RUB90.3519
Latvijā
Saņemt īso saiti
84

Rīgā vairs nav iespējams nopirkt lētu lietotu automašīnu - tās izpirkuši pārtikas piegādes servisu kurjeri.

RĪGA, 19. februāris - Sputnik. Pārtikas piegādes servisi jūtami ietekmēja lietoto auto tirgu Latvijā, pastāstīja Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācijas valdes loceklis Aldis Čīma radio Baltkom ēterā.

Lietotu auto tirgus Latvijā ir atdzīvojies jau pērnā gada maijā – iedzīvotāji sāka izpirkt automašīnas ar vērtību līdz 2 tūkstošiem eiro, lai nelietotu sabiedrisko transportu.

Čīma uzskata, ka pieprasījums pēc lētiem lietotiem automobiļiem uzsilda pārtikas piegādes servisi - to darbinieki pērk lietotus auto, lai izmantotu kā darba transportu.

"Tāda tendence pastāv, no tirgus tādi auto pazuduši. Ārpus Rīgas tie vēl ir pieejami, bet Rīgā vairs nē. Es to varu apgalvot, es aprunājos ar dažiem kolēģiem. Tas, protams, nav mūsu segments – autotirgotāji galvenokārt importē automašīnas no Eiropas. Par 1500 eiro jums auto, ja to tā varētu nosaukt, neatvedīs. Attiecīgi, automobiļus, kas šeit jau sen bijuši, var teikt, piebeidz. Tos pērk tie paši studenti no trešajām valstīm, kuri ierodas pie mums nopelnīt un mācīties, un viņi ļoti žigli izmanto šo transportu pārtikas piegādei," stāsta Čima.

Turklāt, pēc viņa domām, šāds pieprasījums pēc neekoloģiskiem automobiļiem neietekmē apkārtējo vidi.

"Tie taču nestāvēja pie žoga, bet tagad tos nopirka un sāka izbraukt ar tiem ielās. Tie brauca. Cilvēki vienkārši nopirka auto, un vecos auto, teiksim tā, atdeva piegādei," - viņš paskaidroja.

Latvijā autoparka vidējais vecums ir 14 gadi. Praktiski visi automobiļi no Latvijā reģistrētajām mašīnām vai nu jau ir aizliegti, vai nu jau tuvākajā laikā tiks aizliegti izmantošanai Eiropā.

Pēc temata

CSDD: tehniskās apskates nodošana privātās rokās uzskrūvēs pakalpojuma cenas
Latvijā novecošanas rezultātā ik gadu aizdegas ap 600 automobiļu
Meteostacijas uz Latvijas autoceļiem pārvērsīs radaros: orģinālajiem nav naudas
Tagi:
automašīnas

Galvenie temati