02:22 16 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1970
  • RUB92.2336
Latvijā
Saņemt īso saiti
28

Pagājuši jau 11 mēneši, kopš skaistuma nozares speciālistu darbība tika vai nu ierobežota, vai pilnībā apstādināta, kas noveda pie nevienlīdzīgas un netaisnīgas attieksmes.

RĪGA, 13. februāris — Sputnik. Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija (LSSA) un Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija (LKKA) pieņēma lēmumu vērsties Satversmes tiesā ar sūdzību par valdības rīcību, ziņo LSM.lv.

Saskaņā ar 2020. gada 9. novembra Ministru kabineta rīkojumu valstī izsludināts ārkārtējās situācijas režīms, kas aizliedz sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus. Šobrīd ārkārtējais režīms ir pagarināts līdz 2021. gada 6. aprīlim, proti, aizliegums ir spēkā jau trīs mēnešus.

Paziņojumā atgādināts, ka pandēmija sākusies 2020. gada martā, un jau 11 mēnešu laikā skaistuma industrijas speciālistu darbība vai nu tikusi vispār apstādināta, vai viņiem nācies strādāt stingru ierobežojumu apstākļos, kas noveda pie nevienlīdzīgas un netaisnīgas attieksmes.

Tas arī noveda pie tā, ka nozarē strādājošās sievietes, tostarp vientuļās mātes, ilgu laiku paliek bez pietiekošiem iztikas līdzekļiem, jo 2020. gada novembrī un decembrī vidējais izmaksātā pabalsta apmērs skaistuma industrijā nepārsniedza 300 eiro.

Lēmums par skaistuma pakalpojumu sniegšanas aizliegumu ticis pieņemts bez sarunām un konsultācijām ar nozares pārstāvjiem, bez ārkārtējās situācijas laikā pagājušā gada pavasarī gūtās pieredzes izvērtēšanas, bez iespējas nozares pārstāvjiem atstāvēt savus uzskatus un priekšlikumus par to, kā organizēt darbu.

"Tā kā lielākā daļa skaistumkopšanas speciālistu kā nodokļu maksāšanas veidu ir izvēlējušies patentmaksu vai ir saimnieciskās darbības veicēji, nav bijis iespējams izmantot apmaksātus atvaļinājumus un darbsnespējas lapas, kā arī iegūt citus atvieglojumus, kas būtu iespējami ārkārtējā stāvokļa laikā. Gaidīt un cerēt, ka mūsu valdība sapratīs un aizstāvēs skaistumkopšanas nozares speciālistus un viņu tiesības uz cieņpilnu dzīvi, acīmredzami ir bijis naivi, un arī turpmāk gaidīt un cerēt vairs nav pamata," teikts paziņojumā.

Pašlaik notiek nepieciešamo dokumentu sagatavošana prasības iesniegšanai.

Tāpat asociācijas vērsīsies Konkurences padomē, norādot uz konkurenci kropļojošu apstākļu radīšanu, jo nozarei nav skaidrs, kāpēc skaistumkopšanas pakalpojumus sniedz lielās ārstniecības iestādes, apejot liegumu, bet to aizliegts darīt ārstniecības personām ar līdzvērtīgu kvalifikāciju skaistumkopšanas salonos un privātajās praksēs.

Kā ziņoja Ekonomikas ministrijā, pašlaik tiek apspriests jautājums par nepieciešamo skaistumkopšanas pakalpojumu atjaunošanu. Šonedēļ ministrija apspriedīs sagatavotos priekšlikumus ar skaistumkopšanas industrijas pārstāvjiem, bet nākamnedēļ iepazīstinās ar tiem valdību.

Pēc temata

Iedzīvotāji sēž bez naudas, bet valdība vāra "zupu no cirvja"
Perevoščikovs: slimnīcas ir pārpildītas, ierobežojumus neatcels
Unikāls eksperiments: Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs par kārtējiem ierobežojumiem
Atnācis uz veikalu maskā un dabūjis sodu: kā rīdzinieks palika bez 20 eiro
Tagi:
Satversmes tiesa

Galvenie temati