09:32 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
63

No 15. februāra telekanāla "Rossija RTR" retranslācija Latvijas teritorijā būs aizliegta, nolēmusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome.

RĪGA, 9. februāris — Sputnik. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) savā sēdē pieņemusi lēmumu no 15. februāra aizliegt RTR retranslāciju valsts teritorijā. Aizliegums būs spēkā vienu gadu. Par padomes lēmumu ziņoja tās direktors Ivars Āboliņš lapā Twitter.

"Mēs savu informatīvo telpu aizsargājām, aizsargājam un aizsargāsim," agalvoja Āboliņš.

​RTR retranslācijas ierobežošanas procedūru NEPLP sāka jau pērnā gada jūlijā, jo uzskata, ka programmā "60 minūtes" 2020. gada 10. jūlijā esot izskanējušas "naida runas" attiecībā pret Ukrainu. Tagad, pēc tikšanās ar telekanāla un zviedru mediju regulatora (kanāls "Rossija RTR" reģistrēts Zviedrijā) pārstāvjiem NEPLP nolēmis uz vienu gadu aizliegt retranslāciju.

Latvijas mediju regulators jau iepriekš pieņēmis līdzīgus lēmumus: 2015. gadā un 2019. gadā tā retranslācija Latvijas teritorijā bija aizliegta uz trim mēnešiem, bet 2016. gadā – uz pusgadu. Pie tam 2020. gada vasarā Saeima pieņēma grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas aizliedz iekļaut "pārkāpēju" akbeļtelevīzijas operatoru pamata paketē.

Krievija ir pārliecināta, ka Latvijas varasiestādes meklē ieganstus Krievijas telekanālu aizliegšanai un pūlas ierobežot Latvijas iedzīvotāju, pārsvarā – krievvalodīgo – piekļuvi alternatīviem informācijas avotiem. Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosauca notiekošo par uzbrukumu vārda brīvībai un informatīvām represijām.

Pirms NEPLP lēmuma kabeļtelevīzijas operators Tet ziņoja, ka pārtrauc piecu Krievijas telekanālu retranslāciju. Lai arī formāli šis lēmums aizbildināts ar bažam pārkāpt sankcijas, privātās kompānijas lēmums iekļaujas valdības politikā ar mērķi izspiest kriebbalodīgo apraidi.

Pēc temata

"Sāksim badoties": REN TV atbildēja uz translācijas pārtraukšanu Latvijā
Kā būtu ar krievu tiesībām Latvijā? Zaharova atgādināja par spriedumu Navaļnijam
Grib, lai sāk domāt latviski: politiķis par krievu telekanālu atslēgšanu
Latviešu mediji: valstī aug augumā cenzūras mašīna
Tagi:
televīzijas kanāli, NEPLP, Krievija, Latvija

Galvenie temati