16:44 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
52

Saņemtas dažādu profesiju pārstāvju, kā arī studentu sūdzības – viņus piespiež vakcinēties Covid-19 profilaksei.

RĪGA, 5. februāris — Sputnik. Tiesībsarga birojs saņēmis informāciju no iedzīvotājiem, arī no ārstiem par to, ka, atsakoties no vakcīnas pret Covid-19, viņi var zaudēt darbu, vēstīja tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne, stāsta Bb.lv.

Iepriekš aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēja, ka Latvijas armijas karavīriem vakcinācija pret koronavīrusu būs obligāta, zemessargiem – brīvprātīga.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne pastāstīja, ja likumdevējs noteicis profesiju grupas, kam vakcinācija būs obligāta, ir svarīgi, lai šī informācija nāktu no valsts puses.

Viņa atklāja, ka Tiesībsarga birojs jau saņēmis virkni sūdzību par atlaišanas draudiem, atsakoties no vakcīnas. Daži apgalvo, ka tādas situācijas jau ir bijušas, tomēr pagaidām fakti vēl nav pārbaudīti, teica Piļāne.

Iepriekš par piespiedu vakcinācijas riskiem informēja programma "Bez Tabu" telekanālā TV3. Žurnālisti stāstīja, ka Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas studenti informēti: vakcinācija pret koronavīrusu būs obligāta. Nacionālo bruņoto spēku komandiera pārstāve Sandra Brāle apstiprināja, ka NBS komandieris patiešām parakstījis pavēli par obligāto vakcināciju un tā attiecas arī uz akadēmijas studentiem, kadetiem. Civilpersonām, kas strādā Aizsardzības akadēmijā, vakcīna nebūs obligāta.

Studenti, kuri studē veselības aprūpi Daugavpils Universitātē, tāpat ir satraukti par to, ka nāksies vakcinēties, lai saņemtu diplomu. Viņi apgalvo, ka augstskolas vadība esot paziņojusi: bez vakcīnas 3. un 4. kursa studenti nevarēšot iziet praksi slimnīcās, tāpēc nevarēs pabeigt studijas. Ja students nevēlas vakcinēties, viņam ieteikts uz gadu pārtraukt studijas, taču tas nozīmē budžeta vietas zudumu.

Tomēr universitātes rektora vietnieks paziņoja, ka vakcinācija tomēr nebūs obligāta. Patlaban augstskola meklē risinājumu, kā organizēt praksi, ja studentam nebūs vakcīnas, bet medicīnas iestāde piedāvā vietas tikai vakcinētām personām.

Pēc temata

Pieraksts rindā, privātas klīnikas, izbraukuma brigādes: jauns vakcinācijas plāns
Latvijā nevar organizēt pat apakšbikšu tirdzniecību: Ušakovs komentēja vakcināciju
Būs jārunā krieviski: vakcinācijas kampaņai Latvijā jāaptver visa sabiedrība
Izraēlai ir prāts un iniciatīva, bet Latvijai? Dombrovskis salīdzina vakcinācijas tempus
Tagi:
vakcinācija, tiesībsargs

Galvenie temati