23:26 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
77

Latvijas iedzīvotāju vakcinācijas procesā varētu piedalīties pašvaldību civilās aizsardzības komitejas un valsts bruņotie spēki.

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Premjerministrs Krišjānis Kariņš apspriedīs ar jauno veselības ministru Danielu Pavļutu iespēju piesaistīt Nacionālos bruņotos spēkus vakcinēšanas procesam, politiķis paziņoja intervijā izdevumam Latvijas Avīze.

Vakar Latvijā sākās medicīnas darbinieku vakcinācija. Kariņš, kurš iepriekš atstādināja no posteņa veselības ministri Ilzi Viņķeli, jo nebija apmierināts ar vakcinācijas tempiem valstī, plāno apspriest armija iesaistīšanu procesā ar jauno ministru.

"Šobrīd valdībā iesniegtais vakcinācijas plāns to gan neparedz, bet šo iespēju noteikti apspriedīšu ar jauno veselības ministru Danielu Pavļutu," apgalvoja valdības vadītājs.

Atzīmēsim, ka aizsardzības ministrs Artis Pabriks iepriekš norādīja, ka ir gatavs darbam, ja valdība ieviesīs stingrākus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, un piesaistīt zemessargus situācijas kontrolei. Pēc Viņķeles atstādināšanas Kariņš pat piedāvāja viņas posteni Pabrikam, tomēr politiķis no šī amata atteicās un ieteica premjeram pašam uzņemties veselības ministra pienākumus.

Nepieciešama centralizācija

Intervijā Kariņš atzīmēja, ka ir jāizveido cilvēkiem ērti pieejami vakcinācijas centri, kā arī jānodrošina savlaicīga cilvēku apziņošana par to, ka viņi var saņemt vakcīnu. Pēc viņa domām, procesu var uzlabot, ja tajā tiks iesaistītas pašvaldību civilās aizsardzības komisijas, kas varētu sniegt atbalstu loģistikas jautājumos.

"Šobrīd iesniegtais plāns paredz pilnīgu vakcinācijas procesa decentralizāciju. Tas nozīmē, ka nav viena atbildīgā. Tas nav pareizi, tāpēc nepieciešams izveidot centralizētu darba organizāciju," teica premjerministrs.

"Mēs esam atkarīgi no vakcīnu ražotāju piegāžu tempiem, un tie ir mainīgi, tāpēc mēs nevaram paredzēt, cik daudz vakcīnu kurā nedēļā tiks atsūtītas, taču mums ir jāizdara tas, kas ir atkarīgs no mums, lai, tiklīdz tās ir atvestas, varam ātrā tempā nodrošināt vakcinēšanu," piezīmēja politiķis.

Svētdien Latvijā bija vakcinēti 6 583 cilvēki – 5120 mediķi un 1463 veselības aprūpes iestāžu darbinieki.

Pēc temata

Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Tikai trešdaļa Latvijas iedzīvotāju piekristu vakcinēties pret Covid-19
Baltkrievijā sācies vakcinēšanās ar "Sputnik V"
Imunologs paskaidroja, kam vajadzētu vakcinēties pret Covid-19 pirmajiem
Tagi:
Nacionālie bruņotie spēki, vakcinācija, Latvija

Galvenie temati