03:08 13 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2118
  • RUB89.8963
Latvijā
Saņemt īso saiti
125

Vakcinācijas tempi Lietuvā un Igaunijā pagaidām ir krietni vien lielāki nekā Latvijā.

RĪGA, 11. janvāris — Sputnik. Pagaidām kaimiņi – Lietuva un Igaunija – ievērojami apsteidz Latviju vakcinācijas procesā pret koronavīru. Par to liecina grafiks, ko publicēja sociologs Jānis Hermanis savā lapā Twitter.

Vakcinācijas tempu grafika dati atbilst informācijai par 9. janvāri.

Atgādināsim, ka piektdien, 8. janvārī izskanēja informācija par to, ka diennakts laikā vakcinēti vien 722 cilvēki, par 12 cilvēkiem mazāk nekā dienu iepriekš.

​Tobrīd kopumā bija vakcinēti 6072 cilvēki – ārsti un citi veselības aprūpes iestāžu darbinieki.

Lielākais vakcinēto personu skaits fiksēts 5. janvārī – vakcīnas saņēmuši 888 cilvēki. Pēc tam rādītājs pakāpeniski samazinājās. Vismazākais vakcinēto personu skaits fiksēts 28. decembrī – tikai 594 cilvēki.

8. janvārī Latvijas Veselības ministrija pieņēma lēmumu par visu medicīnas darbinieku brīvprātīgu vakcināciju. Sestdien, 9. janvārī Latvijā sākās ģimenes ārstu vakcinēšana.

Dažādi vērtējumi liecina, ka kolektīvās imunitātes saņemšanai nepieciešams, lai noturību pret infekciju iegūtu, proti, vakcinētos vai pārslimotu 60-80% iedzīvotāju. Speciālisti vērtē, ka Latvijai izredzes sasniegt tādu efektu nav lielas – ņemot vērā izvēlēto vakcīnu efekticitāti, iedzīvotāju struktūru valstī un to, cik liels skaits iedzīvotāju nevēlas vakcinēties.

Pēc temata

Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19
Ir pienācis Eiropas laiks: vakcinācija sāksies pēc Ziemassvētkiem
Maskavā sākusies masveida vakcinācija no Covid-19
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Tagi:
Baltija, vakcīna

Galvenie temati