14:47 18 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
69

Par automašīnām ar augstāku ogļskābās gāzes izmešu līmeni to īpašnieki Latvijā maksās paaugstinātu nodokli.

RĪGA, 4. janvāris — Sputnik. No 1. janvāra Latvijā stājušies spēkā "Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likuma" grozījumi, atgādināja Rus.tvnet.lv.

Tagad nodokļa likme par automašīnām ar augstāku ogļskābās gāzes izmešu līmeni būs augstāka nekā par automašīnām ar zemu izmešu līmeni.

No nulles līdz 5 eiro palielināta nodokļa likme par transportlīdzekļu ekspluatāciju kravas automašīnām un autobusiem ar pilno masu virs 3,5 tonnām ar augstāku CO2 izmešu līmeni.

Kravas automašīnām ar pilno masu līdz 3,5 tonnām nodokļu likmes pielīdzinātas likmēm par vieglajām automašīnām. Mazāk nekā līdz šim mūs jāmaksā par transportlīdzekļu ekspluatāciju kravas automašīnām un autobusiem ar pilno masu virs 3,5 tonnām ar minimāliem CO2 izmešiem – 6 eiro.

Automašīnām ar gāzes iekārtām nodokļu likmes samazinātas par 10%.

Savukārt vieglajām automašīnām, kas reģistrētas Latvijā līdz 2020. gada beigām, nodokļa likmes nemainīsies. Taču, ja automašīna ražota jau 2021. gadā, tehniskās apkopes nodokļa likmes tiks piemērotas saskaņā ar jauno starptautiski atzīto metodiku – saskaņā ar pasaulē saskaņoto vieglo automašīnu izmēģinājumu procedūru.

Ārzemēs reģistrētu automašīnu ekspluatācijas nodokļa likmes būs tādas pašas, kā par Latvijā reģistrēto mašīnu ekspluatāciju. Aprēķinā tiks ņemts vērā automašīnas ekspluatācijas periods Latvijas teritorijā.

Pie tam grozījumi skar nodokļus par uzņēmumu automašīnu ekspluatāciju. Likme pieaugs, ņemot vērā pašreizējo likmju indeksāciju saskaņā ar patēriņa cenu indeksa izmaiņām kopš 2017. gada. Dienesta automašīnām ar augstu CO2 izmešu līmeni un dzinēja tilpumu virs 3000 kubikcentimetriem noteikta jauna nodokļa likme 82 eiro apmērā.

Pēc temata

No 2021. gada Latvijā palielināsies minimālās algas apmērs
Saeima atbalstīja: samazināts PVN augļiem un dārzeņiem saglabāsies vēl trīs gadus
Mikrouzņēmumiem nav izredžu: Saeima atbalstījusi nodokļu celšanu
No 2021. gada Latvijā samazināsies sociālās iemaksas: jauni noteikumi
Tagi:
automašīnas, nodokļi

Galvenie temati