22:50 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Latvijā
Saņemt īso saiti
37

Rīgas Austrumu slimnīcas vadītājs aicina iedzīvotājus kopīgiem spēkiem apturēt Covid-19 izplatību.

RĪGA, 7. decembris — Sputnik. Covid-19 pacientu pieplūduma rezultātā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) iespējas drīz būs izsmeltas, pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis Latvijas radio.

Patlaban slimnīcā aizņemti 70% gultasvietu, kas paredzētas Covid-19 pacientiem. Vienu brīdi šķitis, ka pacientu pieplūdums slimnīcā stabilizējies, taču pēc tam slimnieku skaits no jauna sācis pieaugt ar katru dienu.

Paeglītis paskaidroja, ka Covid-19 pacientiem domāto gultasvietu skaitu iespējams palielināt, tomēr ierobežoti ir cilvēku resursi: slimnīcā trūkst veselības aprūpes personāla, jo darbinieki paši inficējas ar Covid-19 vai uzturas karantīnā.

Aizvadītajā nedēļā Veselības ministrija ziņoja, ka pateicoties plānveida pakalpojumu skaita ierobežošanai, Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu skaits slimnīcās palielināts aptuveni līdz 800.

Šonedēļ RAKUS darbu sāk nodaļa onkoloģijas slimniekiem ar apstiprinošu Covid-19 testa rezultātu. Paeglītis pastāstīja, ka palīdzība vēža slimniekiem joprojām tiek sniegta, tomēr dažos gadījumos, ja tas bija iespējams, operācijas atlikta par divām nedēļām.

Slimnīcas vadītājs ierosināja katram cilvēkam padomāt par savu rīcību, lai apturētu Covid-19 saslimstības pieaugumu.

Iepriekš Paeglītis atklāja, ka RAKUS izstrādāti stacionārās ārstēšanas kritēriji gadījumam, ja gultasvietu Infektoloģijas centrā nepietiks. Šajā gadījumā pacientus izvietot Tuberkulozes un plaušu slimību centrā, kā arī Toksikoloģijas un sepses klīnikā, Gaiļezera stacionārā.

Vakar Latvijā reģistrēti 526 jauni Covid-19 gadījumi, deviņi cilvēki miruši, apstiprinošo testu daļa sasniegusi 9%.

Pēc temata

NMPD vadītāja: kolapsa pazīmes veselības aprūpes sistēmā jau ir
Cilvēki steiguši paballēties: slimnīcas gaida Covid-19 pacientu pieplūdumu
Veselības ministrija palielinājusi gultasvietu skaitu Covid-19 pacientiem
Vajag 600 000 masku nedēļā: cik ilgam laikam Latvijas slimnīcām pietiks aizsarglīdzekļu
Tagi:
koronavīruss, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Latvija

Galvenie temati