19:36 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
35

Seminārs noritēs VID lapās sociālajos tīklos, tam var pievienoties visi interesenti. Seminārā tiks izskatīta virkne tēmu, kas saistītas ar dīkstāves pabalsta saņemšanu.

RĪGA, 7. decembris – Sputnik. Otrdien, 8. decembrī Valsts ieņēmumu dienests (VID) interneta seminārā pastāstīs pašnodarbinātajiem un patentu maksātājiem, kā saņem dīkstāves pabalstus, stāsta Bb.lv.

Semināra ietvaros VID pastāstīs par dīkstāves pabalsta saņemšanas noteikumiem, kā pareizi iesniegt pieteikumu EDS, par pabalsta apmēriem un citām svarīgām niansēm.

Semināram var pievienoties visi interesenti. Pasākums notiks 8. decembrī pl. 14:00 VID lapās Facebook un Youtube.

Atgādināsim, ka no 1. decembra VID pieņem iesniegumus dīkstāves pabalsta un algu subsīdiju saņemšanai.

Ņemot vērā grūtības ekonomikā Covid-19 epidēmijas fonā, Ministru kabinets nolēmis nodrošināt atbalstu algoto darbinieku, kā arī pašnodarbināto un patenta maksātāju ienākumu kompensēšanai. Pabalstu pieteikumus VID pieņem elektroniskās deklarēšanas sistēmā. Pieteikumu iesniedz darba devējs, pabalsts nonāk darbinieka kontā.

Uzņēmēji var saņemt pabalstus dīkstāvē esošajiem darbiniekiem, kā arī algu subsīdijas darbiniekiem, kuri sakarā ar pašreizējo situāciju spiesti strādāt nepilnu dienu. Dīkstāves pabalsti būs pieejami arī pašnodarbinātajiem un patentu maksātājiem.

Lai saņemtu pabalstu par novembri, pieteikums jāiesniedz līdz 15. decembrim, par decembri – līdz 15. janvārim, par janvāri – līdz 15. februārim.

Pēc temata

Dīkstāves pabalsti: noziedzīga ekonomija
Ķērās pie vecā: Ministru kabinets izsvītroja no likumprojekta pabalstu aprēķina metodiku
Var atjaunot dīkstāves pabalstus: Kariņš ir apmierināts ar situāciju Latvijas ekonomikā
Atlaidi darbiniekus – atgriez dīkstāves pabalstus: VID pastāstīja par attiecībām ar firmām
Tagi:
pabalsts, Valsts ieņēmumu dienests

Galvenie temati