14:43 18 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Latvijā
Saņemt īso saiti
47

Lauku vietvaras vēsta, ka tāds pasākums vajadzīgs, lai citi ceļu satiksmes dalībnieki būtu drošībā.

RĪGA, 6. decembris - Sputnik. Lauku pašvaldības atzīmē, ka pavasara un sezonas lauku darbos, kā arī ražas novākšanas un augsnes nomēslošanas procesā rodas problēmas ar ceļu stāvokli. Šī iemesla dēļ zemnieki lūgti jau laikus parūpēties par tehniku – tīrīt traktoru riteņus, kuri pārnes uz ceļiem pielipušos netīrumus, raksta Lsm.lv.

Šādā situācijā iespējamas negatīvas sekas citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, jo dubļi uz ceļiem pasliktina saķeri ar asfaltu un var būtiski pagarināt bremzēšanas ceļu, turklāt mašīnu var sanest.

Šī iemesla dēļ lauku vietvaras lūdz zemniekus rūpīgi notīrīt riteņus pirms izbraukt uz koplietošanas ceļa. Neizpildot šo prasību, pārkāpēji var saņemt sodu.

Daugavpils novada domes Komunālās nodaļas transporta tīklu inženiere Anita Pabērza informēja, ka līdztekus riteņu tīrīšanai zemniekiem ir jāparūpējas arī par to, lai krava nekristu uz ceļa, jo arī tas pasliktina situāciju uz ceļa.

Ziņots, ka policija var piespriest naudas sodu zemniekiem par jebkādiem pārkāpumiem.

Iepriekš vēstīts, ka saskaņā ar ES dalībvalstu ministru pieņemto kompromisa vienošanos, zemniekiem turpmāk būs jāievēro augstāki ekoloģiskie standarti ražošanas procesā.

Pēc temata

Slaucējas un traktoristi Latvijā bojā tehniku
Latvijā sākušās GPS zādzības no traktoriem
Policisti palīdz atrast uz Lietuvu aizdzītos traktorus
Tagi:
Latvija, zemnieki

Galvenie temati