08:46 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)
42

NBS dienējošos un zemessargus iesaistīs koronavīrusa ierobežojumu nodrošināšanai, taču ne priekš tam, lai apturētu pārkāpējus ielās, paziņoja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Armija netiks izmantota patrulēšanai ielās, paziņoja IeM vadītājs Sandis Ģirģens Latvijas Radio ēterā. Viņš atzīmēja, ka Latvija nav policejiska valsts.

Līdzīgi pirmajai ārkārtējai situācijas, karavīri un zemessargi palīdzēs nodrošināt kontroli pie robežām. Ģirģens pastāstīja, ka armijas funkcijām vistuvāk ir robežsargu darbs, savukārt atklāt pārkāpumus sabiedrībā un sastādīt protokolus militārpersonas nav apmācītas – tas ir policijas darbs.

Ģirģens atzina, ka slodze iekšlietu iestādēm ir strauji pieaugusi, policijai ir mazāk resursu pārkāpumu izmeklēšanai, kuri nav saistīti ar koronavīrusu, tādēļ nākas izvēlēties prioritātes. Pirmā kārtām tā nodarbojas ar smagiem vardarbīgiem noziegumiem, finanšu mahinācijām, ēnu ekonomikas izpausmēm un kibernoziegumiem.

Ministrs atzīmēja, ka ir nepieciešams turpināt īstenot skaidrošanas pasākumus uz vietas, skaidrot biznesam un sabiedrībai, kādēļ bez ierobežojumiem nevar iztikt. Pārkāpēji ir jāsauc pie administratīvās atbildības. Pēc Ģirģena domām, vairums iedzīvotāju un uzņēmēju apzinās, ka koronavīrusa krīzes pārvarēšana – tas ir kopējs uzdevums, un ir noskaņoti uz sadarbību ar varas pārstāvjiem.

"Nedrīkstam brutāli izturēties pret sabiedrību," pārliecināts ministrs.

Iepriekš Saeimas deputāts Juris Rancāns paziņoja, ka policijai nepietiks cilvēku, lai izvietotu ielās pietiekamu skaitu patruļu, tādēļ IeM, viņaprāt, ir jāvēršas pie Aizsardzības ministrijas.

Par gatavību sniegt palīdzību policijai iepriekš paziņoja arī NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)

Pēc temata

Bīstams mantojums. Kāpēc cilvēks ir neaizsargāts koronavīrusa priekšā
"Slimnīcas ir pilnas ar inficētajiem": aizsardzības ministrs aicina rīkoties radikāli
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem
Tagi:
Nacionālie bruņotie spēki, koronavīruss, armija, Zemessardze

Galvenie temati