21:48 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
68

Pēc QR kodu sistēmas ieviešanas Rīgas transports varētu pāriet pie vēl ērtāka biļešu iegādes veida – pa tiešo ar bankas karšu palīdzību.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Jau martā rīdziniekiem varētu parādīties iespēja iegādāties sabiedriskā transporta biļetes ar telefona starpniecību, savukārt nākotnē arī pa tiešo ar bankas karšu starpniecību, pastāstīja radio Baltkom ēterā Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks.

Konkursā par labāko QR kodu sistēmu, kuru veica "Rīgas satiksme", uzvarēja firma Catchsmart. Pateicoties šīs kompānijas sistēmai, galvaspilsētas sabiedriskā transporta pasažieri jau nākamā gada martā varēs iegādāties braukšanas biļetes ar mobilo telefonu palīdzību. Tuvākajā laikā ar konkursa uzvarētāju tiks noslēgts līgums.

"Konkurss ir noslēdzies. Es tā saprotu, ka līgums jau ir gatavs, taču nav parakstīts. Visādā gadījumā, pagājušajā nedēļā tas nebija parakstīts, un es ceru, ka tas notiks šonedēļ. Vienalga mēs sagaidām, ka tas pilnībā sāks strādāt tikai martā," sacīja Pulks.

Viņš piebilda, ka galvaspilsētai jābūt kauns par to, ka Rīgas sabiedriskā transporta biļetes joprojām nav iespējams iegādāties ar telefona palīdzību, atrodoties transportā.

"Kauns, ka šodien mēs varam iegādāties biļetes tikai uz rītdienu. Tas ir skumji un apkaunojoši," paziņoja viņš.

Pulks piebilda, ka pēc QR kodu sistēmas ieviešanas Rīgas transports varēs pāriet pie vēl ērtāka biļešu iegādes veida – pa tiešo ar bankas karšu palīdzību.

"QR kodu sistēma ļaus maksāt ar telefonu, bet kādēļ gan nemaksāt ar bankas karti? Mēs nevaram ar vienu spalvas vēzienu visu to izdarīt. Jāveic iepirkums, jāsarīko konkurss, jāatrod visizdevīgākais variants. QR kodi mums tiek ieviesti četros mēnešos, karšu sistēma būs jāgaida ilgāk. Šī sistēma būtu vienkāršāka klientiem, bet, no otras puses, šī sistēma ir ļoti dārga," paskaidroja viņš.

Pēc temata

Latvija iepirks papildu maskas un cimdus par pusmiljonu eiro
Specifiskas mutācijas: konstatētas tikai Latvijai raksturīgas Covid-19 komplikācijas
Iedzīvotāji pieprasa bezmaksas maskas
Naudas sodu ražas nebūs: Rīgas policisti sola nerīkot masku reidus
Tagi:
sabiedriskais transports

Galvenie temati