08:38 28 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
33

Saskaņā ar pētījumu katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs rudenī, kad Latvijā sākās otrais Covid-19 vilnis, sāka biežāk lietot alkoholu.

RĪGA, 23. novembris – Sputnik. Aptaujas "BENU Aptiekas Stresa termometrs" rezultāti parādīja, ka rudenī, kad Latvijā sākās otrais koronavīrusa vilnis, iedzīvotāji sāka vairāk lietot alkohola, raksta Mixnews.lv.

Desmit procenti respondentu atzīmēja, ka sākuši lietot alkoholu rudenī, no tiem 3% pateica, ka sākuši dzert biežāk nekā parasti, savukārt 7% – krietni biežāk.

Tomēr, kā norāda pētījuma organizatori, rudens alkoholisko dzērienu patēriņa rādītājs tomēr ir zemāks, nekā bija 2020. gada aprīlī, toreiz apstiprinoši uz jautājumu par alkoholu atbildēja 16% respondentu.

Saskaņā ar aptauju, 56% aptaujāto nepamanīja izmaiņas savos ieradumos karantīnas laikā, savukārt 11% pat ir sākuši lietot mazāk alkohola, nekā līdz šim, 33% atzīmēja, ka nedzer alkoholiskos dzērienus vispār.

Narkoloģe-psihoterapeite Ilze Maksima atzīmēja, ka atrašanās ilgstošā stresa stāvokli atšķirīgi ietekmē cilvēkus. Daži beigās tomēr atrod dvēseles mieru, bet daži, nespējot tikt galā ar stresu, vēršas pēc palīdzības pie līdzekļiem, kuri tikai īslaicīgi palīdz vai rada miera izjūtu. Pie šādiem līdzekļiem attiecas alkohols, nikotīns, azartspēles un citi procesi, kuri izraisa pieradumu.

Alkohols ir viens no galvenajiem mirstības un invaliditātes iemesliem pasaulē. Saskaņā ar PVO datiem, Latvijā ir Eiropā visaugstākie mirstības rādītāji alkohola lietošanas dēļ — no tā katru gadu nomirst aptuveni 450 cilvēki.

Pēc temata

Nekā laba: SPKC pastāstīja, kur visbiežāk var "saķert" Covid-19
Latvijas iedzīvotājus nogalina kaitīgi ieradumi un ārstu trūkums
Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī
Divi miljoni eiro: kaitīgi ieradumi un azartspēles uzturēs kultūru Latvijā
Tagi:
Latvija, koronavīruss, alkoholisms

Galvenie temati